Tematy
Góra Wniebowzięcia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
środa, 22 października 2008 20:00

Misjonarze pisząPamiętam, jak za czasów młodości, wszak stary to jeszcze nie jestem, ale z roku na rok latek przybywa :) - wędrowałem w pielgrzymce z Pomorza na Jasną Górę. Każda wyprawa to niezapomniane chwile, wzloty, uniesienia i bolące nogi.

W miesiącu sierpniu wraz z parafianami z Kairiru i Mushu postanowiliśmy uczcić Święto Wniebowzięcia Matki Bożej w podobny sposób jak w Polsce.

Choć wędrówka nie zajęła nam więcej jak 3 godziny, jednak i ona była czasem niezapomnianym dla każdego z nas. Na szczycie góry wznoszącej się w centrum wyspy Kairiru (ponad 700 metrów n.pm, wspinaczka iście alpejska) tuż po wojnie, w 1949 roku postawiona została przez misjonarzy figurka Matki Bożej, która z wysokości ...

Więcej…
 
Orędzie Ojca Świętego na Światowy Dzień Misyjny 2008 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Benedykt XVI   
czwartek, 16 października 2008 12:11

Twój udział w misjach
NOWI LUDZIE DLA NOWEGO ŚWIATA

Drodzy bracia i siostry!


 Z okazji Światowego Dnia Misyjnego chciałbym was zachęcić do refleksji nad wciąż pilną potrzebą głoszenia Ewangelii również w naszych czasach. Zadanie misyjne nadal jest absolutnym priorytetem dla wszystkich ochrzczonych, powołanych do tego, by byli ?sługami i apostołami Jezusa Chrystusa?, na początku tego tysiąclecia. Już mój czcigodny poprzednik, sługa Boży Paweł VI pisał w Adhortacji apostolskiej Evangelii nuntiandi, że ?ewangelizowanie należy uważać za łaskę i właściwe powołanie Kościoła, wyraża ono najprawdziwszą jego tożsamość?, (por. n. 14). Jako wzór takiego zaangażowania apostolskiego pragnę wskazać w szczególności św. Pawła, Apostoła Narodów - ponieważ w tym roku świętujemy jego specjalny jubileusz. Rok św. Pawła jest dla nas okazją, by bliżej poznać tego wybitnego Apostoła, który został powołany do głoszenia Ewangelii poganom, zgodnie z tym, co powiedział mu Pan: ?Idź (...) bo Ja cię poślę daleko, do pogan? (Dz 22, 21). Należy skorzystać z okazji, jaką stwarza ten specjalny jubileusz Kościołom lokalnym, wspólnotom...

Więcej…
 
Premier Papui w Watykanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
czwartek, 09 października 2008 12:01

Informacje
08.10.2008r.

Po audiencji ogólnej Ojciec Święty przyjął premiera Papui Nowej Gwinei Michaela Somare.

Rozmawiano o sytuacji politycznej i społecznej w tym wyspiarskim kraju, a także o działalności Kościoła katolickiego, zwłaszcza na polu oświaty i służby zdrowia. Wymieniono również opinie na temat relacji z państwami ościennymi i skutków zmian klimatycznych.

Michael Somare przybył do Włoch w celu podpisania kontraktu z energetycznym koncernem ENI na poszukiwanie i eksploatację złóż ropy naftowej w Papui Nowej Gwinei.

Źródło: www.opoka.org.pl/

 
Pobożność maryjna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jan Rykała SAC   
środa, 08 października 2008 22:08

Misjonarze pisząWśród papuaskich katolików jest bardzo żywa pobożność maryjna, co postanowiłem wykorzystać w naszej pracy parafialnej.

W tym roku przypada 10-lecie koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej, znajdującej się w naszym kościele w Boram, pobłogosławionej wcześniej przez papieża Jana Pawła II w Watykanie, a kilka lat później ukoronowanej koroną także pobłogosławioną przez Papieża.

Co roku w maju i październiku odbywają się specjalne ...

Więcej…
 
Śp. Henryk Woźniak PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
czwartek, 25 września 2008 12:09

InformacjeNiedługo Tato z tobą się ujrzymy, jużeś tam doszedł, my jeszcze idziemy. Trzeba ci było odpocząć po biegu. Lecz wstaniesz, boś tu tylko na noclegu.

24.09. 2008 zmarł pan Henryk Woźniak, Tato ks. Dariusza Woźniaka SAC, misjonarza w Papui Nowej Gwinei. Wspierajmy modlitwą ks. Darka i Jego bliskich.
Módlmy się w intencji Zmarłego.

Panie, nakłoń Twego ucha ku naszym prośbom, gdy w pokorze błagamy Twego miłosierdzia, przyjmij duszę sługi Twego Henryka do krainy światła i pokoju i przyłącz ją do grona Twych wybranych. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 
Z listów Misjonarza z PNG PDF Drukuj Email
Wpisany przez Br. Janusz Namyślak SAC   
czwartek, 18 września 2008 20:34

Z życia misjonarzy
Pogoda podczas pierwszej profesji u sióstr Marianitas w Wassisi dopisała. Było to pierwsze powołanie lokalne w tym zgromadzeniu.

Po kilu dniach nieobecności wróciłem do domu w Boram. Z wyprawy do buszu jestem bardzo zadowolony.

Dzisiaj uczestniczyłem we Mszy Świętej dziękczynnej w naszej katedrze z udziałem premiera Somare z okazji 40-lecia jego udziału w życiu politycznym kraju. Po Mszy Świętej było śniadanie i okazja do rozmowy oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

W środę rano jadę do Romy z komunią św. - proboszcz na urlopie w kraju, więc w miarę możliwości ...

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 68