Tematy
Drodzy w Chrystusie ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jan Rykała SAC   
sobota, 20 grudnia 2008 21:04

Misjonarze pisząMoc serdecznych pozdrowień z dalekiej Papui Nowej Gwinei. Dobiega już mój drugi rok od powrotu do pracy misyjnej. Bogu dzięki zdrowie na tyle dobre, aby pracować tutaj, w tropiku.

W tym roku na mojej parafii w Boram - dzielnica Wewak przygotowywaliśmy się do oddania parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Zaczęło się od święta parafialnego w maju, w czerwcu rozpoczęliśmy nabożeństwa pierwszo-sobotnie i specjalne rekolekcje przygotowujące do tego wydarzenia.

W tym roku mieliśmy tu wybory do samorządów lokalnych, które nam trochę przeszkodziły, bo w czasie kampanii wyborczej i po wyborach ludzie myśleli o wielu innych sprawach a rzadko o swojej wierze i życiu duchowym. Bogu dzięki udało się nam ...

Więcej…
 
Mali kolędnicy misyjni pomagają dzieciom z Papui Nowej Gwinei PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
poniedziałek, 15 grudnia 2008 22:46

Twój udział w misjach

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie już rozpocznie się akcja "Kolędnicy Misyjni". W tym roku w scence kolędowej dzieci opowiedzą o Dobrej Nowinie i pomocy dla dzieci w Papui Nowej Gwinei.

Z ofiar przekazanych przez dzieci w ubiegłym roku udało się zrealizować 70 projektów, w tym 15 w Indiach i 9 w Republice Demokratycznej Konga.

- Jezus pragnie narodzić się także w Papui Nowej Gwinei, bo tam o zbawieniu nie wszyscy słyszeli. - Cudny ziemi to zakątek jak rajska kraina. Ciemność i zło ustąpią, gdy przyjdzie Boża Dziecina. - Klęski, waśnie i choroby, bieda tamtych ludzi, niechaj w sercach chrześcijańskich miłosierdzie wzbudzi. Tak właśnie brzmi fragment scenki kolędniczej, którą dzieci będą prezentować odwiedzając domy i kwestując na rzecz rówieśników z Oceanii.

Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przekazane na projekty w Papui Nowej Gwinei. Dzieci z Polski pomogą w ten sposób dzieciom papuaskim. - Wiele z nich doświadcza cierpień z powodu ...

Więcej…
 
Chrzest i co dalej? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Krzysztof Morka SAC   
niedziela, 23 listopada 2008 22:19

Twój udział w misjachPrzychodzi taki moment, kiedy powinniśmy się zastanowić jakie jest to nasze chrześcijaństwo, ten nasz katolicyzm ?, czy przypadkiem nie pozostajemy ciągle na etapie dziecka prowadzonego za rękę i ciągle narzekającego na małość, bezsilność, niemożność...

Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że mamy do spłacenia dług? Że dojrzałość chrześcijańska to realizacja testamentu Chrystusa?

Według statystyk 94% Polaków deklaruje się jako katolicy. Ale czy tak jest w rzeczywistości? Cóż z tego, że zostaliśmy ochrzczeni? Większość przystąpiła do sakramentów inicjacji chrześcijańskiej. I co dalej?

Do nas, a ściślej, do naszych przodków Ewangelię przynieśli misjonarze, m.in. święci: Wojciech, Stanisław. Doszliśmy dzięki temu do teraźniejszości i co?! Zatrzymujemy dla siebie! A dług???

Teraz my, którzy poznaliśmy Słowo Boże, nie tylko powinniśmy kierować się Nim ...

Więcej…
 
Modlimy się za misje - krąg biblijny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Piotr Czerwonka SAC   
środa, 12 listopada 2008 12:42

Twój udział w misjachKrąg biblijny, który gromadzi uczestników spotkania wokół słowa Bożego, pomaga im równocześnie czerpać z niego praktyczne wnioski dla ich codziennego życia. Czasami w tym spotkaniu wychodzi się od słowa Bożego i z niego wyciąga się praktyczne wskazania dla chrześcijańskiego życia, a czasami jest odwrotnie.

Wychodzi się od problemów życiowych i w słowie Bożym szuka się pomocy na praktyczne życiowe wskazania, jak rozwiązać w świetle Pisma św. różne życiowe sprawy czy znaleźć głębszą motywację dla rozwoju duchowego.

Krąg biblijny - metoda ewangelicznej rewizji życia
Właśnie taką metodą kręgu biblijnego, która wychodzi od problemów życiowych i w słowie Bożym szuka praktycznych wskazań jest ewangeliczna ...

Więcej…
 
Miesiąc październik w parafii Roma PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Bilik SAC   
czwartek, 06 listopada 2008 09:55

Misjonarze pisząJak co roku miesiąc październik jako miesiąc maryjny ma swój szczególny przebieg, bowiem prawie w każdej parafii są organizowane procesje z figurką Matki Bożej, które mają pomóc ludziom zrozumieć udział Maryi w dziele odkupienia, jak też zachęcić do modlitwy różańcowej.

Tak też działo się w parafii Roma, gdzie takie procesje zazwyczaj mają szczególny charakter, bo są też okazją do zamanifestowania wiary wobec tych którzy nie należą do Kościoła Katolickiego.

Procesje te, to w wydaniu papuaskim, wędrowanie od rodziny do rodziny, od klanu do klanu. Po tych procesjach nastąpiło główne wydarzenie...

Więcej…
 
Święcenia w parafii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
niedziela, 26 października 2008 16:53

Z życia misjonarzyTego roku, święcenia w diecezji Wewak odbyły się w inny sposób niż zawsze. Nie odbyły się one w katedrze w mieście, kandydat do święceń nie został również wysłany do Rzymu. Odbyły się one po raz pierwszy w historii diecezji w rodzinnej parafii diakona (już księdza) Calixtusa Manse, czyli na Kairiru.

Z obawą rozpocząłem przygotowania do tego wydarzenia. Ja nowy, ludzi jeszcze dokładnie nie poznałem i nie wiedząc kogo na co stać, postanowiliśmy razem zorganizować tę uroczystość.

Podzieliliśmy obowiązki: grupa muzyczna (przygotowywali się prawie 2 miesiące, ale było widać efekty ciężkiej i mozolnej pracy), komitet d.s. środków transportu (wszak gości trzeba było ...

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 68