Tematy
Dzień Chorych w Boram PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jan Rykała SAC   
niedziela, 22 lutego 2009 19:27

Misjonarze pisząW tym roku zorganizowałem dzień chorych w parafii, bo do szpitala co tydzień chodzimy z br. Januszem i komunio ministrami z komunią świętą, sakramentem chorych i oczywiście modlitwą, więc dla nich to nic szczególnego.

Postanowiłem odwiedzić wszystkich chorych w parafii, dać im możliwość spowiedzi i przyjęcia sakramentu chorych i oczywiście komunii świętej.
Komunię św. otrzymują oni co niedzielę z rąk komunio ministrów.

Miałem więc pracowite dwa dni, żeby odwiedzić wszystkich, ale była to też satysfakcja, bo w większości przypadków ludzie ...

Więcej…
 
Dziękuję Ci, Jezu ... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Horyzonty Misyjne   
czwartek, 12 lutego 2009 19:39

Modlitwa za misjonarzyDziękuję Ci, Jezu
Za ojców misjonarzy, braci i siostry misjonarki.
Za ich oczy, które potrafią dostrzec nawet w najdalszym zakątku świata tych, którzy są opuszczeni przez wszystkich, biedni, cierpiący, upadający na duchu, pragnący słowa pociechy.

Dziękuję Ci, Jezu!
Za ich ręce spracowane, za noce nieprzespane,
za ich trud, serce, miłość, dobroć, miłe słowa do cierpiących,
ostatnią pomoc konającym i zrozumienie,
składam Tobie, Jezu, korne dziękczynienie. ...

Więcej…
 
Czy pogańskie rytuały mogą sprowadzić burzę...? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Bilik SAC   
środa, 04 lutego 2009 14:28

Z życia misjonarzyPiątek 23 stycznia 2009 roku na długo pozostanie w pamięci wielu ludzi w parafii Roma. Tego dnia nad parafią przeszła ostra burza, obfitym opadom deszczu towarzyszyły ostre i tak częste wyładowania, że można było mieć wrażenie, iż okolica znalazła się pod armatnim ostrzałem.

Kiedy burza przeszła i ostały opady, kilku mężczyzn z wioski Kwimbu przyniosło do szpitalika, który jest na stacji misyjnej dziesięcioletnią dziewczynkę poszkodowaną od uderzenia pioruna. Okazało się, że jej starsza siostra została zabita przez to samo uderzenie pioruna. Udzieliłem dziewczynce namaszczenia chorych, a w tym samym czasie przyszła do izby przyjęć córka pielęgniarza z informacją, że piorun uderzył w drzewo stojące obok budynku powalając je. W tym samym czasie matka karmiła dziecko wewnątrz ...

Więcej…
 
Wewak PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Krzysztof Morka SAC   
czwartek, 29 stycznia 2009 22:42

Misjonarze pisząPodczas powodzi, która nas ostatnio nawiedziła wskutek ataku wysokich fal oceanicznych, został uszkodzony port towarowy i pasażerski. Podmyte zostały filary i groziło zawalenie rampy, na której też powstały drobne pęknięcia. W wielu miejscach było też uszkodzone nabrzeże.

Statki pasażerskie przez kilkanaście dni cumowały na redzie, a pasażerów do portu przywożono małym łódkami. Nimi też dowożono pasażerów na kolejny rejs. Została też uszkodzona rura, którą przetaczano paliwo do zbiorników na lądzie. Do dnia dzisiejszego są problemy z dostawami (rozładunkiem statków) wszelkich towarów spożywczych i przemysłowych. Jednak największym problemem są braki dostaw paliwa.

Dziś, po tych grudniowych, wysokich falach, Wewak zmieniło ...

Więcej…
 
Nie może być urodzone to, co wcześniej nie zostało poczęte PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Krzysztof Morka SAC   
niedziela, 18 stycznia 2009 20:08

Rozważania
Każdy oczekuje d o b r a wobec siebie
    pragnie
    zabiega 
    nawet kupuje

A to jest tak, jakby pragnąć
       - by Giewont przyszedł do Ciebie
       - pić wodę ze źródła, a nie chcieć się schylić 
Czy to nie utopia Dyzia Marzyciela?

Więcej…
 
Uroczystość Objawienia Pańskiego dniem wsparcia polskich misjonarzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
poniedziałek, 05 stycznia 2009 12:50

Twój udział w misjachW uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną popularnie świętem Trzech Króli, w kościołach całej Polski zbierana jest składka na rzecz misji. Środki przeznaczane są na wspieranie działalności polskich misjonarzy oraz na utrzymanie Centrum Formacji Misyjnej, gdzie odbywa się przygotowanie do pracy misyjnej.

Tegoroczna zbiórka przebiega pod hasłem ?Oni czekają na Nadzieję?. Te słowa towarzyszą też rozpoczętej w Nowy Rok akcji ?Misyjny SMS?.

Przypadająca 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, która zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia, to dzień związany z misjami i głoszeniem Ewangelii całemu światu. Jest to dzień misji, ponieważ upamiętnia pierwsze zetknięcie się pogan z Chrystusem. Jego wyrazem jest pokłon złożony Zbawicielowi przez Trzech Mędrców ze Wschodu. Ofiary zbierane wówczas na tacę w polskich parafiach będą przeznaczone na tzw. fundusz misyjny, służący polskim misjonarzom. Dzięki niemu funkcjonuje też ...

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 68