Tematy
Śp. Stanisława Rykała PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
poniedziałek, 05 października 2009 08:44

Informacje
Zmarła pani Stanisława Rykała, Mama ks. Jana Rykały SAC, misjonarza w Papui Nowej Gwinei.

Módlmy się w intencji Zmarłej. Wspierajmy też modlitwą ks. Jana i jego bliskich.

Panie, nakłoń Twego ucha ku naszym prośbom, gdy w pokorze błagamy Twego miłosierdzia, przyjmij duszę służebnicy Twojej Stanisławy do krainy światła i pokoju i przyłącz ją do grona Twych wybranych. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 
Drodzy w Chrystusie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jan Rykała SAC   
czwartek, 01 października 2009 20:59

Misjonarze pisząSporo czasu minęło od mojego ostatniego pisania i czas na nowo zacząć. W tym roku byłem na urlopie w Polsce. Wspaniały to czas wrócić znowu do miejsc i ludzi, których się zna i którzy czują tak samo jak ja, bez zbędnych tłumaczeń jak to niekiedy trzeba robić w Papui.

Choć tu już się "kręcę" od 15 lat i język znam tak jak polski, to jednak zawsze jest to inny kraj i kultura i chyba zawsze tak pozostanie. Pamiętam, jak na parafii w Turyngii, po jednych z rekolekcji charyzmatycznych, które nam się bardzo udały, jeden z liderów powiedział pełen entuzjazmu: "Ojcze, ty już jesteś jednym z nas, znasz nasz język, jesz nasze jedzenie, znasz naszą kulturę". Ja na to odpowiedziałem, że nigdy nie stanę się Papuasem, a zawsze będę Polakiem ...

Więcej…
 
Małżeństwo - Boża instytucja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Krzysztof Morka SAC   
wtorek, 15 września 2009 00:01

Twój udział w misjachZawsze podziwiałem te osoby, które - bez doświadczenia - wygłaszały piękne nauki, pouczenia, wzniosłe sentencje na temat... Małżeństwa, Rodziny.

Może to było tylko wyuczone? A może to wynik tęsknoty i marzeń za tym, czego nigdy nie doświadczyli w swoich Rodzinach, w których przyszli na świat, wzrastali, z których wywodzą się - a teraz innym narzucają i pouczają: jak to powinno być, jak to ma być, czy wręcz - jak to musi być.

A przecież nauka Chrystusa jest ta sama dla wszystkich. I dla tych, co idą do Świętości Drogą Życia Konsekrowanego. I dla tych, co pną się na stopnie ...

Więcej…
 
Pielgrzymka do Romy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Bilik SAC   
czwartek, 20 sierpnia 2009 12:25

Misjonarze pisząPielgrzymowanie w Papui Nowej Gwinei jest elementem religijności praktycznie nieznanym, dlatego aby uczcić zakończenie jubileuszowego roku św. Pawła w dekanacie Maprik postanowiono urządzić dekanalną pielgrzymkę do Romy. Parafia ta ma za patronów świętych Piotra i Pawła.

Biskup Ordynariusz z Wewak wyznaczył kościół w Romie jako jedno z dwóch miejsc w diecezji, w którym wierni mogą otrzymać specjalny odpust jubileuszowy.

Pielgrzymkę wyznaczono na 29 czerwca czyli na uroczystość św. Piotra i Pawła. Już dzień wcześniej do Romy zaczęli przybywać pierwsi pielgrzymi. Jedni docierali tam buszowymi drogami inni wybierali główne drogi, co prawda wygodniejsze do wędrowania, ale dłuższe. Wielu zdecydowało się na nocną wędrówkę, aby dotrzeć do parafii Roma na ...

Więcej…
 
Modlitwa do Matki Bożej za kapłanów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Wojciech Kubacki SJ   
piątek, 24 lipca 2009 23:00

Modlitwa za misjonarzyO Maryjo, Królowo Apostołów i kapłanów, otocz ich swą najświętszą opieką.
Niepokalana Dziewico, Tyś w cichej pokorze przyjęła na siebie godność Matki Boga, spraw, by kapłani Twego Syna z sercem czystym i pokornym przystępowali do tajemnic ołtarza!


Kapłanko wielka, Tyś pierwsza złożyła Bogu w świątyni Jezusa w ofierze, czuwaj nad każdą ofiarą ołtarza, by godnie złożona była Panu przez Jego kapłanów!

Pani najwierniejsza, Tyś pierwsza godna była ciało Jezusowe w rękach piastować, błogosław dłonie kapłańskie, które Ciała Pańskiego dotykać mogą, czuwaj nad ich świętością!

Matko Boga, Tyś w dobroci serca słowami ...

Więcej…
 
SMS o treści MISJE - 72032 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
czwartek, 16 lipca 2009 22:31

Twój udział w misjachOd 1 stycznia 2009 r. można wspomóc polskich misjonarzy, wysyłając SMS o treści Misje na numer 72032. Specjalny numer charytatywny uruchomiony został przy współpracy z operatorami sieci komórkowych Era, Plus, Play i Orange.

Koszt SMS-a to 2,44 zł z VAT. Operatorzy nie będą pobierać prowizji, stąd cała suma (potrącona o podatek VAT) przeznaczona zostanie na pomoc misjom.

 

Każdego roku Komisja Episkopatu Polski ds. Misji przeznacza na pomoc dla polskich misjonarzy około 4 mln zł. Pieniądze te finansują m.in. projekty medyczne, edukacyjne i charytatywne w krajach misyjnych, a także wspierają działalność Centrum Formacji Misyjnej ...

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 68