Tematy
Ostatnie spotkanie z moją "Prawą Ręką" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
niedziela, 20 stycznia 2008 14:15

Z życia misjonarzyI to dosłownie ostatnie. Moja prawa ręka ma się dobrze i proszę nie myśleć o jakimś zabiegu chirurgicznym :) Natomiast "Prawa Ręka" to osoby świeckie, liderzy, którzy pomagają mi w parafii przeprowadzić program zaplanowany na cały rok.

Bez dobrych liderów, koordynatorów, ludzi z werwą, pasją i zamiłowaniem, ksiądz na parafii w Papui nie jest w stanie nic, albo prawie nic zrobić.

A ostatnie spotkanie??? Miało podwójny wyraz. Kończył się rok 2007 - i było to ostatnie spotkanie w tym roku. A drugie znaczenie: w miesiącu styczniu będę przechodzić na nową parafię, tak więc pożegnania nadszedł czas. Nie wszyscy mogli przyjechać: część była chora i leży w szpitalu, część wyjechała do rodzin na Święta. Po krótkim ...

Więcej…
 
Przekazanie parafii Boram PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
środa, 09 stycznia 2008 08:50

Nowinki

 

6 stycznia, w Święto Trzech Króli, w Boram odbyła się niecodzienna uroczystość. Niecodzienna, bowiem nie zdaża się co miesiąc czy nawet co rok. W tym oto dniu przekazałem podczas Mszy świętej obowiązki proboszcza ks. Janowi Rykale.

Jako symbol, przekazane zostały klucze od kościoła - miejsca, w którym ks. Jan będzie gromadzić ludzi z Panem Bogiem, i Pismo Święte czyli Słowo Boże, które głoszone będzie przez ks. Jana w parafii Boram.

Podczas Mszy św. "Stary", proboszcz, ks. Paweł (czyli ja, najmłodszy w diecezji) zostal pożegnany przez ...

Więcej…
 
I Komunia św. w Boram PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
sobota, 05 stycznia 2008 23:22

NowinkiKoniec roku szkolnego przypada w Papui na miesiąc grudzień. Zwykle przed zakończeniem szkoły, odbywają się I Komunie św. w parafiach.

 W parafii Boram ponad 100 dzieci z trzech szkół przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca. Często jest tak, że dla wielu dzieci I Komunia św. staje się ostatnią Komunia św. w ich życiu.

Tym razem nie. Jaka wielka jest moja radość widząc, że praca ...

Więcej…
 
... jak fala tsunami ... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Krzysztof Morka SAC   
sobota, 29 grudnia 2007 20:00

Świat krzyczy niemiłosiernie głośno
i proklamuje siebie, jako
           - najważniejszy
           - jedyny
           - że tylko "tu" i "teraz" jest!
Tyle opini, osądów, teorii, recept "na wszystko"...
jedynych uzdrowicieli i naprawiaczy.
I jak ogromna fala tsunami
kotłuje się to i przewala
     niszcząc,
     zabijając...

Więcej…
 
Miesiąc październik i 8 grudnia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
niedziela, 23 grudnia 2007 17:49

Z życia misjonarzyStało się już tradycją, iż w miesiącu październiku w parafiach gdzie pracujemy, zgodnie z polską tradycją, różaniec jest w centrum życia zarówno parafii jak i każdej wioski. Przez 31 dni miesiąca października każdego dnia figurka Matki Bożej wędruje z wioski do wioski, gdzie w miejscu spotkań ludzie gromadzą się na modlitwie.

Jak wiele cudów nawróceń i wysłuchanych próśb, zdaża się w tym miesiącu, wie tylko Jeden Bóg.

Nie brak też humorystycznych zdażeń na tle "cudu". W parafii Roma miała się rozpocząć Msza ostatniego dnia miesiąca października wieńcząca wędrówkę z figurką. Kościół pękał w szwach w oczekiwaniu na przybycie figurki Matki Bożej z ostatniej wioski. Wtem wszyscy ludzie jakby w popłochu przed trzęsieniem ...

Więcej…
 
Maryjo, Matko kapłanów i misjonarzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
piątek, 21 grudnia 2007 22:04

Modlitwa za misjonarzy


Maryjo, Matko kapłanów i misjonarzy. Ty jesteś wzorem życia misyjnego i życia Słowem Bożym. To Ty zaniosłaś Dobrą Nowinę o Twoim Synu do Elżbiety.

Ty chodziłaś za Nim misyjnymi drogami, także tą ostatnią na Kalwarię, a po śmierci Chrystusa troszczyłaś się razem z apostołami o losy Kościoła i Ewangelii. Maryjo, ty wypraszasz powołania kapłańskie i misyjne, ty wspomagasz nieustannie dzieło misyjne. Przeto o Matko, daj misjonarzom siły, by mogli ...

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 20 z 68