Z życia misjonarzy
Mokro, słono i wietrzno-słonecznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Dariusz Woźniak SAC   
środa, 04 stycznia 2006 20:12

Z życia misjonarzyCiekawość ludzka to taka dziwna cecha, która potrafi inspirować, a nawet prowokować do podejmowania kroków i wyzwań zmieniających bardzo wiele w życiu owego ciekawskiego.

Było piękne marcowe popołudnie (2004 roku), gdy opuściłem stały ląd - popłynęliśmy na nową parafię. Perspektywy na przyszłość były piękne, widoki na dziś wspaniałe, niemalże landrynkowy zachód słońca, jak z pocztówki, i wokoło tylko woda z towarzyszącymi nam delfinami. Już dobrze po zmroku dotarliśmy na wyspę, zwaną Kairiru.

Gorące i serdeczne powitanie, a następnie ...

Więcej…
 
Przygotowania do uroczystości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Piotr Czerwonka SAC   
piątek, 11 listopada 2005 22:39

Z życia misjonarzyW parafii Ulupu trwają przygotowania do największej tegorocznej uroczystości kościelnej, tj. do bierzmowania. Po ośmiu latach około 160 osób przyjmie ten sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

Dla wielu, szczególnie starszych parafian, będzie to też pierwsza okazja zobaczenia swojego nowego biskupa, który objął urząd w diecezji w 2001 roku. Nauki przed bierzmowaniem wraz ze mną dawało dwóch liderów - katechistów. Ja, dla wiosek przy głównym Kościele, oni zaś, przy Kościołach filialnych.

Dodatkowo też musieliśmy wyremontować boisko szkolne, gdzie odbędzie się Msza św. Kościół bowiem, będzie za mały...

Więcej…
 
Święto Parafialne w Warabung PDF Drukuj Email
Wpisany przez Br. Janusz Namyślak SAC   
niedziela, 16 października 2005 21:02

Z życia misjonarzyW Papui Nowej Gwinei wszystkie uroczystości i święta są obchodzone w niedzielę. Podobnie było i tym razem. Świętowaliśmy Świętych Archaniołów. Parafia w Warabung jest pod wezwaniem Św. Michała Archanioła. Ale pokolei.

W sobotę rano pakujemy potrzebne rzeczy i wyruszamy w drogę. Do pokonania mamy około 80 km. Zajmuje nam to dobre dwie godziny. Kiedy zbliżamy się do stacji widzimy bardzo wielu ludzi. Przyszli, aby przywitać się z ks. Jackiem - ich proboszczem, a także po to, by posprzątać Kościół. Część ludzi robiła piękne dekoracje wewnątrz kościoła. Przyozdabiali prezbiterium i wszystkie posty (filary) kwiatami, liśćmi z bananów i palmy sagsagowej. Pozostała część ...

Więcej…
 
Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Br. Janusz Namyślak SAC   
czwartek, 08 września 2005 15:22

Z życia misjonarzyPoranek. Pogoda nieco pochmurna. Mam nadzieję, , że dzisiaj nie będzie padać. Jednak po kilku minutach zaczyna się ulwa. Siedzę przymusowo w domu, choć miałem jechać do miasta pozałatwiać trochę spraw.

Wtedy słyszę dzwonek do drzwi. Myślę - kogo tam licho niesie w taką pogodę? Otwieram. Poznaję Linde ze swoimi dziećmi. Pytam co się stało. Słyszę odpowiedź - chcemy klucz do kościoła, aby móc go posprzątać. No tak. Dzisiaj wieczorem jest specjalna Msza św. dla dzieci i młodzieży z okazji święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Poszliśmy i wspólnie posprzątaliśmy kościół oraz zmieniliśmy obrus na ołtarzu i pod figurką Matki Bożej. Po południu słońce zdołało się przebić przez ...

Więcej…
 
Patrol - wizyta w kilku parafiach w buszu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Krzysztof Morka SAC   
poniedziałek, 29 sierpnia 2005 14:54

Z życia misjonarzyWspółbracia Misjonarze jeszcze urlopują, więc kolejny raz odwiedziłem kilka obsługiwanych przez nas parafii. Taki pięciodniowy patrol. Po 80-ciu kilometrach jazdy samochodem dotarłem do pierwszej Stacji.

Mimo, iż przyjazd misjonarza był zapowiadany, na Stacji nie było żywego ducha. Czekałem do wieczora - nikt się nie pojawił, by skorzystać ze Spowiedzi św. Na drugi dzień, około 9 rano zjawiło się kilkanaście osób. Niektórzy skorzystali z Sakramentu pokuty. Uczestniczyli we Mszy św. Zakonsekrowałem Najświętszy Sakrament na najbliższych kilka niedziel i... dalej w drogę.  

Po kolejnych 30-stu kilometrach (w części buszową drogą, z przełożeniem na cztery koła - bo było po deszczu i drogi rozmyte) dojechałem do drugiej Stacji. Tam czekało już pewnie ze 100 uczniów z pobliskiej szkoły na Spowiedź św. Od razu więc do konfesjonału. Po ich wyspowiadaniu myślałem, że nieco odpocznę, ale gdzie tam! Ludzie już się dowiedzieli, że ksiądz przyjechał i uczynili ...

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 następna > ostatnia >>

Strona 12 z 19