Modlitwa za misjonarzy
Modlitwa chorego w intencji misji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
wtorek, 01 marca 2005 23:25

Modlitwa za misjonarzyPanie Jezu Miłosierny!
Wiara pozwala mi dostrzegać w każdym człowieku obraz Twojego podobieństwa, rozumieć, że wszystkie talenty jakie człowiek posiada, otrzymał od Ciebie ze względu na innych.

Wiara każe mi łączyć wszystkie cierpienia z Twoimi i przez Twe ręce ofiarować je Bogu Ojcu dla dobra Twego Mistycznego Ciała, którego jesteś głową, a my członkami.

Spraw, Miłosierny Jezu, aby moje cierpienie przyczyniło się do pokonania trudności piętrzących się na drodze misjonarzy, by głoszone przez nich Słowo Boże trafiło do serc ludzi w krajach misyjnych. Amen.

 
Modlitwa za misjonarzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
wtorek, 01 marca 2005 23:10

Modlitwa za misjonarzyDobry Boże, oto stoję przed Tobą ja, człowiek grzeszny, słaby i skłonny do wszelkich pokus.
Stoję przed Tobą, aby prosić Cię o błogosławieństwo dla kapłanów, braci, sióstr zakonnych oraz wszystkich, którzy głoszą Twoją chwałę w krajach Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Oceanii.

Daj im zdrowie, aby mogli bez przeszkód poruszać się po swoim terenie pracy. Daj im wytrwanie i cierpliwość w tłumaczeniu ludziom nie znającym Ciebie i Twojej Ewangelii.

Błagam Cię, daj im siłę i otuchę, aby wykonywali swoje posłanie z wielką radością oraz wiarą, że ta praca nie pójdzie na marne, że zostaną nagrodzeni życiem wiecznym. Amen.

I. Gruszka

 
Modlitwa za misjonarzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
wtorek, 01 marca 2005 22:35


Ojcze nasz! Niech wszystkie narody poznają Ciebie, Boga prawdziwego i Syna Twojego, Jezusa Chrystusa. Niech misjonarze i misjonarki, idąc na cały świat i głosząc Ewangelię, zostaną właściwie przyjęci przez ludzi.

Ojcze nasz! Daj zdrowie i siły misjonarzom, aby mogli działać wśród ludzi potrzebujących pomocy, nauczać ich i głosić Słowo Boże. Czuwaj nad tymi, którzy głoszą miłość i zbawienie. Pomagaj im i dodawaj otuchy w chwilach trudnych.

Niech w tym rozszerzaniu Królestwa Bożego pomaga im Matka Boża. Amen.

 
Modlitwa Jana Pawła II za misjonarzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
wtorek, 01 marca 2005 21:44

Modlitwa za misjonarzyBłogosławiony bądź Boże za świadectwo Twoich misjonarzy. To Ty natchnąłeś ich serca zapałem apostolskim, żeby opuścili na zawsze swe rodziny i ziemię ojczystą i pojechali tam, na ziemię sobie nie znaną głosić Ewangelię tym, których uważali za swoich braci.

Błogosławiony bądź Boże, za wszystkie łaski, jakie spłynęły na ten lud, przez ich słowa, przez ich ręce oraz za ich przykładem. Poświęcili oni swoje życie do końca. Spraw, o Panie, aby ten Kościół zroszony ich potem i krwią osiągnął dojrzałość. Aby zrodził wielu synów i córek, którzy zastąpią tych, co odeszli. Ażeby imię Twoje było wielbione na całej ziemi. Amen.

 
Modlitwa za misjonarzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
wtorek, 01 marca 2005 21:36

Modlitwa za misjonarzyBoże, Ty powołałeś misjonarzy, aby z czcią głosili Ewangelię tym, którzy Cię jeszcze nie znają. Za ich przyczyną wielu ludzi Ciebie poznało jako Stwórcę i Odkupiciela. Naucz ich jeszcze większej miłości, naucz ich Twego Słowa. W Tobie Boże ich siła i moc.

Ty jesteś ich Wspomożycielem, oni całym sercem lgną do Ciebie. Nie opuszczaj ich nawet w małej potrzebie. Misjonarze Twoi, idąć przez radość i cierpienie, wiedzą, że Ty czuwasz nad nimi. Pozwól, aby odważnie pomagali ludziom nie znającym Ciebie, aby okazywali im miłość, cierpliwość i zrozumienie. Wysłuchaj modlitwy i daj misjonarzom jak największe Twoje łaski.

Marek Długosz

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 14