Modlitwa za misjonarzy
Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach misjyjnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
poniedziałek, 14 marca 2005 20:21

Modlitwa za misjonarzyPrzeżywamy Rok Eucharystii, który przypomina nam tajemnicę Bożej obecności pośród nas. Jezus obiecał nam wszystkim, że będzie z nami aż do skończenia świata i trwa z nami. Kiedy bowiem uczestniczymy we Mszy św.,

On staje się obecny wśród nas, karmi nas swoim Słowem, zaprasza nas do przyjmowania swego Ciała abyśmy mogli trwać w Nim, a On z nami.

Jesteśmy w tej szczęśliwej sytuacji, że obecność Jezusa wśród nas nie kończy się z chwilą zakończenia Mszy św. - Jego obecność trwa nadal w tabernakulum. Jezus jest bardzo blisko, jest w każdym kościele, do którego możemy pójść, klęknąć lub usiąść w ciszy i trwać w Jego obecności. Ciesząc się tym wielkim darem Boga obecnego wśród nas i z nami i dziękując Mu za niego, możemy wypraszać tę samą łaskę dla naszych ...

Więcej…
 
Modlitwa powszechna w intencji misji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jan Rykała SAC   
niedziela, 13 marca 2005 23:00

modlitwa?Idąc na cały świat nauczajcie wszystkie narody?. Prośmy Ojca w niebie, aby Orędzie Bożego miłosierdzia jak najrychlej dotarło do wszystkich zakątków świata:

- Módlmy się za Kościół św., by śmiało głosił Chrystusowe Miłosierdzie wszystkim narodom świata ? Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie.

xi118.jpg

- Módlmy się za wszystkie kraje misyjne, by pracujący tam kapłani, zakonnicy i zakonnice cieszyli się życzliwością władz państwowych ? Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie
- Módlmy się o liczne i dobre powołania misyjne, aby nie zabrakło pracowników na Niwie Bożej ? Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie
- Módlmy się za naszą Ojczyznę, by przez ...

Więcej…
 
Modlimy się za misje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
niedziela, 06 marca 2005 19:40

Modlitwa za misjonarzyPanie, Ty poleciłeś Twojemu Kościołowi, aby wszystkich ludzi prowadził do Ciebie i całą ludzkość zjednoczył w jednej rodzinie. Spraw, abyśmy uświadomili sobie to wielkie zadanie, które wciąż pozostaje niewykonane.

Rozpal nasze serca i umysły do gorliwego głoszenia Ewangelii wszystkim ludziom. Niech za przyczyną każdego z nas rozkwita wśród , ludzi Królestwo Chrystusowe sprawiedliwości, pokoju i braterstwa. Daj, aby każdy podjął swoją cząstkę w budowaniu Królestwa Bożego na ziemi. Amen.
 
Modlitwa w intencji misji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Stanisław Gródź   
środa, 02 marca 2005 23:55

Modlitwa za misjonarzyPanie nasz i Zbawco! Ty powiedziałeś do swoich apostołów: "Idźcie na cały świat i głoście Dobrą Nowinę" - wspomagaj, prosimy Cię, dzieło misyjne prowadzone przez Twój Kościół święty.

Wszyscy święci apostołowie, wspomagajcie swych następców - misjonarzy - w ciężkiej pracy w krajach misyjnych, aby nigdy żaden z nich nie załamał się mimo uciążliwych warunków pracy i prześladowań, aby dzieło misyjne było ...

Więcej…
 
Modlitwa za misjonarzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
środa, 02 marca 2005 23:36

Modlitwa za misjonarzyPanie Jezu! Ty nakazałeś wybrańcom głosić Dobrą Nowinę na całej ziemi, udziel im więc w pełni Twej mocy, którą Ty, Jezu, posiadałeś będąc wśród nas, by kierowani Twoją wolą z ufnością wzięli na swe barki cały ciężar pracy związanej z ich posłannictwem.


Dodaj im sił, aby wytrwale i z poświęceniem pracowali na Twoim polu, by nic, co pochodzi od człowieka, nie mogło im stanąć na przeszkodzie, zwłaszcza zniechęcenie czy lenistwo.

Prosimy Cię, Chryste, nagródź ich wysiłki zrozumieniem i otwartym sercem ze strony tych, którym głoszona jest prawda zbawienia.

Obdarz ich tymi cnotami, którymi szczycili się Twoi pierwsi naśladowcy.
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 14