Misjonarze piszą
Troska o edukację PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Adam Golec SAC   
piątek, 04 marca 2005 22:49

Misjonarze pisząTym razem zamieszczamy spostrzeżenia i prośbę ks. Adama Golca SAC, Sekretarza ds. Misji Księży Pallotynów, który podczas wizytacji placówek misyjnych poznaje warunki pracy i ludzi w krajach misyjnych.

Umiejętność czytania i pisania jest dla nas tak ważna i tak zwykła, że nawet nie zastanawiamy się, jak wyglądałoby nasze życie bez niej. Idziemy zwykle dalej. Snujemy marzenia o idealnej szkole, gdzie nauczyciele są wykształceni, mądrzy i wrażliwi. Ukończyli znakomite studia, na których profesorowie przygotowali ich do do nauczania w sposób profesjonalny. Pedagodzy ci wybrali swój zawód, bo odkryli powołanie do ukazywania młodym ludziom wartości, którymi autentycznie żyją. Mają świadomość, że szkoła to nie tylko nauka, ale również kształtowanie podstaw i charakterów. Są doskonałymi fachowcami ...

Więcej…
 
Kult Miłosierdzia Bożego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jan Rykała SAC   
środa, 02 marca 2005 00:16

Misjonarze pisząChciałbym podzielić się z Wami historią rozwoju kultu Miłosierdzia Bożego w parafii Neregaima w górach Simbu.

Kiedy przybyliśmy (Pallotyni) do Neregaimy, w niektórych kościołach, spośród 12 należących do parafii, wisiały małe obrazki Jezusa Miłosiernego, ale ludzie nie wiedzieli nic o pochodzeniu tego obrazu, o s. Faustynie itp. Podjęliśmy więc starania, by zacząć krzewić kult Miłosierdzia Bożego, wyjaśnić ludziom jego znaczenie i potrzebę, co nie było łatwe, gdyż wyznają oni zasadę "oko za oko, ząb za ząb" wierzą w magię i niemal stale toczą jakieś wojny plemienne.

Zaczęliśmy od głównej stacji, na której mieszkamy. Zorganizowaliśmy w każdy piątek wieczorem Mszę św. o Bożym Miłosierdziu wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą koronki do Bożego Miłosierdzia. W czasie homilii prezentowaliśmy duchowość miłosierdzia Bożego objawionego s. Faustynie. Dla zachęcenia do nauki koronki i czci obrazu rozdawaliśmy za każdym razem ludziom, a w szczególności dzieciom umiejącym czytać, obrazki Jezusa Miłosiernego z koronką w języku pidgin, wydrukowane przez jedną z polskich sióstr werbistek.

Dość szybko wielu ludzi nauczyło się odmawiać koronkę i zawsze w piątki wieczorem ...

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 następna > ostatnia >>

Strona 17 z 17