Misjonarze piszą
Myślenie Kalego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Bilik SAC   
niedziela, 26 listopada 2006 18:02

Misjonarze pisząPewnego dnia w parafii Warabung, gdzie obecnie pracuję, przyszło do mnie kilku liderów. Okazało się, że niedaleko stacji misyjnej otwarto buszowy bar. Poużalali się, że w ten sposób młodzież jest rozpijana, rodziny cierpią, bo ojcowie się upijają i tracą pieniądze, które można by było zużyć na lepsze cele, choćby opłacenie szkoły dla dzieci.

Stwierdzili, że bar działa nielegalnie, bo właściciele nie uzyskali zgody sołtysa, ani pastora bądź księdza. Mówię do nich, że dobrze, iż chcą to rozwiązać i doskonale wiedzą jak to zrobić. Jeden z nich był sołtysem, a więc jego zadaniem jest, aby wezwać policję, a inni mają mu pomóc. Przytaknęli, ale nie byli zachwyceni, bowiem chcieli to rozwiązać moimi rękoma.

Jednakże to nie koniec, bo następna kwestia z jaką przyszli ...

Więcej…
 
Święto parafialne w Warabung PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Bilik SAC   
wtorek, 17 października 2006 20:27

Misjonarze pisząParafia Warabung ma za patrona św. Michała Archanioła. W bieżącym roku tradycyjne święto parafialne przypadające 29.09 miało być połączone ze świętowaniem 50-lecia istnienia parafii.

Niestety na miesiąc przed świętem trzeba było odwołać obchody jubileuszowe, gdyż w szkole, która jest na terenie stacji misyjnej doszło do burd wywołanych przez dyrektora szkoły i nauczycieli. W to wszystko włączyli się okoliczni parafianie i omal nie doszło do zniszczenia szkoły. Do dzisiaj problem nie jest do końca rozwiązany.

W związku z problemami w parafii zarządziłem, że 2 dni przed świętem będą całodniowe adoracje. Program został tak ustalony, aby każda grupa i każda wioska w parafii miały swój czas na adorację. Ku memu zaskoczeniu nie było momentu w ciągu tych dwóch dni, aby kościół był pusty i by nie było nikogo ...

Więcej…
 
Ślub Moniki i Kacpra w Boram PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
niedziela, 10 września 2006 20:38

Misjonarze pisząNie, to nie kaczka dziennikarska. 3 września 2006r. o godzinie 9.00 rano rozpoczęliśmy tę niecodzienną uroczystość. A zaczęło się prozaicznie: ot, telefon zadzwonił. W słuchawce miły głos i słowa: "chcielibyśmy - o ile to możliwe - zawrzeć związek małżeński w Papui Nowej Gwinei".

Nadzwyczajne posiedzenie naszej Delegatury i decyzja: very welcome!

Jak już wspomniałem była to niecodzienna uroczystość. Po raz pierwszy Młodzi z Polski przyjechali w tym celu do Papui. Na spotkaniu z liderami parafii wspomniałem o tym wydarzeniu. Były różne pomysły: zaprosić telewizję, radio, prasę... Przez kilka tygodni ...

Więcej…
 
Rekolekcje Ewangelizacyjne w parafii Shalom - Boram PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
niedziela, 27 sierpnia 2006 14:40

Misjonarze pisząPewnego pięknego popołudnia przyszła młodzież i zaczęła ze mną rozmawiać na temat zorganizowania trzydniowych rekolekcji ewangelizacyjnych w naszej parafii.

Pomysł uzyskał aprobatę rady parafialnej i od tego czasu zakasaliśmy rękawy i wspólnie rozpoczęliśmy przygotowania do tego wydarzenia.

Rozpoczęliśmy w czwartek 17 siepnia a zakończyliśmy uroczystą Mszą św. w niedzielę 20 sierpnia. Patronem, od którego uczyliśmy się był św. Paweł: 
począwszy od czasu jak uwierzył w Chrystusa, poprzez jego nawrócenie, aż po niestrudzone głoszenie Dobrej Nowiny po krańce świata.

Również nasze rekolekcje zostały ...

Więcej…
 
Uroczystość Wniebowzięcia i Dzień Kobiet w Boram PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
środa, 16 sierpnia 2006 21:50

Misjonarze pisząUroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej jest zarazem w Papui Nowej Gwinei Dniem Kobiet. W Boram obchodziliśmy obydwie uroczystości w niedzielę.

Małe kobietki, ich mamy i babcie dały z siebie wszystko by przygotować procesje, śpiewy i dekoracje w kościele. Mężczyźni i młodzież (ta męska część) też pomagała.

 

Gdy w sobotę po południu szedłem słuchać spowiedzi w kościele, nie mogłem wprost uwierzyć: jak tu czysto!!!

Podczas ogłoszeń parafialnych zachęcałem mężczyzn, by wyręczyli kobiety choć w dniu dzisiejszym w ich pracach domowych i przygotowali ...

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 następna > ostatnia >>

Strona 12 z 17