Misjonarze piszą
Pobożność maryjna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jan Rykała SAC   
środa, 08 października 2008 22:08

Misjonarze pisząWśród papuaskich katolików jest bardzo żywa pobożność maryjna, co postanowiłem wykorzystać w naszej pracy parafialnej.

W tym roku przypada 10-lecie koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej, znajdującej się w naszym kościele w Boram, pobłogosławionej wcześniej przez papieża Jana Pawła II w Watykanie, a kilka lat później ukoronowanej koroną także pobłogosławioną przez Papieża.

Co roku w maju i październiku odbywają się specjalne ...

Więcej…
 
Fatima w Boram PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jan Rykała SAC   
piątek, 11 lipca 2008 14:41

Misjonarze piszą

W tym roku przypada 10-lecie koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej, która to zanim została postawiona w naszym kościele w Boram, została pobłogosławiona przez papieża Jana Pawła II w Watykanie, a kilka lat później ukoronowana koroną także pobłogosławioną przez naszego rodaka.

Koronacja była wielkim wydarzeniem parafialnym, od tego momentu święto parafialne jest w maju w okolicach 13, kiedy to w Fatimie rozpoczęły się objawienia.

Każdego roku w maju i październiku odbywają się specjalne nabożeństwa maryjne. Pobożność maryjna jest tu rzeczywiście żywa. Postanowiłem pójść o krok dalej z nabożeństwem do Matki Bożej. Ze względu na to, że mamy tu u siebie Matkę Bożą z Fatimy zaczęliśmy realizację tego orędzia w naszej parafii. W nasze święto parafialne tego roku, które było 11 maja zapowiedziałem ...

Więcej…
 
Szkolna katecheza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Br. Janusz Namyślak SAC   
niedziela, 06 lipca 2008 22:57

Misjonarze pisząOd paru lat prowadzę katechezy w szkole średniej w Brandi. Co roku na początku semestru sprawdzam wiadomości poprzez test. Mam przygotowane kilkanaście pytań, na które uczniowie muszą odpowiedzieć.

Pytania są bardzo różne. Niektóre dotyczą Starego Testamenu, lecz większość Nowego Testamentu. Poziom trudności to trzecia klasa szkoły podstawowej w Polsce. Po zapisaniu odpowiedzi czytam pytania, a studenci odpowiadają.

Na pytanie: czy mamy jednego Boga? odpowiedzi były różne. Jakie? Ktoś odpowiedział, że Bogów jest trzech. Inny, że jeden. Jeszcze inna osoba stwierdziła, że tylko Duch Święty ...

Więcej…
 
Kumoterstwo i Boże Miłosierdzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jan Rykała SAC   
poniedziałek, 28 kwietnia 2008 19:31

Misjonarze pisząMieliśmy tu w Wewak wizytę polskiej grupy speleologów. Po spenetrowaniu jaskiń na Nowej Brytani - część PNG, zajechali do Wewak, żeby dostać się nad rzekę Sepik, choć na parę dni.

Pojawili się w naszym domu w wieczór przed wyprawą na Sepik i obiecali nas odwiedzić znowu po powrocie a przed odlotem do Polski. I tak się stało.

Obdzielili nas swoimi linami wspinaczkowymi, bo jak się okazało, że jeżeli chcieliby je wysłać do Polski pocztą, to byłoby za drogo. W poranek odlotu pojechaliśmy z bratem Januszem na lotnisko pożegnać Polaków. Okazało się, że w samolocie zabrakło miejsc dla dwóch z nich, mimo, że wcześniej miejsca były zarezerwowane. Przewodnik grupy ...

Więcej…
 
Wahadło... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Krzysztof Morka SAC   
piątek, 21 marca 2008 15:39

Misjonarze pisząZa dwa miesiące, tj. 8 maja, będzie Jubileusz przybycia do Boiken pierwszych Misjonarzy. Boiken to pierwsza Stacja Misyjna w Diecezji Wewak.

Od przynajmniej dwóch lat "działa" Komitet Organizacyjny tego Jubileuszu. Odbyło się wiele spotkań. Na spotkaniach dominowały zamiary, marzenia, plany, program, kosztorys... No i oczywiście pieniądze - fundusze.

Został zatwierdzony Tygodniowy Program tych obchodów. Mają być zaangażowane cztery pozostałe Erie, jak i grupy działające w parafii.
Zostały wyznaczone prace, które powinny być wykonane:
- odnowienie kościoła i domu,
- budowa Ołtarza Polowego - Pomnika Dziękczynienia za 100-lecie "bożej pracy" tutaj, ...

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 17