Misjonarze piszą
Dzień Chorych w Boram PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jan Rykała SAC   
niedziela, 22 lutego 2009 19:27

Misjonarze pisząW tym roku zorganizowałem dzień chorych w parafii, bo do szpitala co tydzień chodzimy z br. Januszem i komunio ministrami z komunią świętą, sakramentem chorych i oczywiście modlitwą, więc dla nich to nic szczególnego.

Postanowiłem odwiedzić wszystkich chorych w parafii, dać im możliwość spowiedzi i przyjęcia sakramentu chorych i oczywiście komunii świętej.
Komunię św. otrzymują oni co niedzielę z rąk komunio ministrów.

Miałem więc pracowite dwa dni, żeby odwiedzić wszystkich, ale była to też satysfakcja, bo w większości przypadków ludzie ...

Więcej…
 
Wewak PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Krzysztof Morka SAC   
czwartek, 29 stycznia 2009 22:42

Misjonarze pisząPodczas powodzi, która nas ostatnio nawiedziła wskutek ataku wysokich fal oceanicznych, został uszkodzony port towarowy i pasażerski. Podmyte zostały filary i groziło zawalenie rampy, na której też powstały drobne pęknięcia. W wielu miejscach było też uszkodzone nabrzeże.

Statki pasażerskie przez kilkanaście dni cumowały na redzie, a pasażerów do portu przywożono małym łódkami. Nimi też dowożono pasażerów na kolejny rejs. Została też uszkodzona rura, którą przetaczano paliwo do zbiorników na lądzie. Do dnia dzisiejszego są problemy z dostawami (rozładunkiem statków) wszelkich towarów spożywczych i przemysłowych. Jednak największym problemem są braki dostaw paliwa.

Dziś, po tych grudniowych, wysokich falach, Wewak zmieniło ...

Więcej…
 
Drodzy w Chrystusie ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jan Rykała SAC   
sobota, 20 grudnia 2008 21:04

Misjonarze pisząMoc serdecznych pozdrowień z dalekiej Papui Nowej Gwinei. Dobiega już mój drugi rok od powrotu do pracy misyjnej. Bogu dzięki zdrowie na tyle dobre, aby pracować tutaj, w tropiku.

W tym roku na mojej parafii w Boram - dzielnica Wewak przygotowywaliśmy się do oddania parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Zaczęło się od święta parafialnego w maju, w czerwcu rozpoczęliśmy nabożeństwa pierwszo-sobotnie i specjalne rekolekcje przygotowujące do tego wydarzenia.

W tym roku mieliśmy tu wybory do samorządów lokalnych, które nam trochę przeszkodziły, bo w czasie kampanii wyborczej i po wyborach ludzie myśleli o wielu innych sprawach a rzadko o swojej wierze i życiu duchowym. Bogu dzięki udało się nam ...

Więcej…
 
Miesiąc październik w parafii Roma PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Bilik SAC   
czwartek, 06 listopada 2008 09:55

Misjonarze pisząJak co roku miesiąc październik jako miesiąc maryjny ma swój szczególny przebieg, bowiem prawie w każdej parafii są organizowane procesje z figurką Matki Bożej, które mają pomóc ludziom zrozumieć udział Maryi w dziele odkupienia, jak też zachęcić do modlitwy różańcowej.

Tak też działo się w parafii Roma, gdzie takie procesje zazwyczaj mają szczególny charakter, bo są też okazją do zamanifestowania wiary wobec tych którzy nie należą do Kościoła Katolickiego.

Procesje te, to w wydaniu papuaskim, wędrowanie od rodziny do rodziny, od klanu do klanu. Po tych procesjach nastąpiło główne wydarzenie...

Więcej…
 
Góra Wniebowzięcia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
środa, 22 października 2008 20:00

Misjonarze pisząPamiętam, jak za czasów młodości, wszak stary to jeszcze nie jestem, ale z roku na rok latek przybywa :) - wędrowałem w pielgrzymce z Pomorza na Jasną Górę. Każda wyprawa to niezapomniane chwile, wzloty, uniesienia i bolące nogi.

W miesiącu sierpniu wraz z parafianami z Kairiru i Mushu postanowiliśmy uczcić Święto Wniebowzięcia Matki Bożej w podobny sposób jak w Polsce.

Choć wędrówka nie zajęła nam więcej jak 3 godziny, jednak i ona była czasem niezapomnianym dla każdego z nas. Na szczycie góry wznoszącej się w centrum wyspy Kairiru (ponad 700 metrów n.pm, wspinaczka iście alpejska) tuż po wojnie, w 1949 roku postawiona została przez misjonarzy figurka Matki Bożej, która z wysokości ...

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 17