Informacje
Rocznica uzyskania niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Krzysztof Morka SAC   
czwartek, 15 września 2005 21:23

Informacje16 września 2005r. przypada 30-sta rocznica uzyskania Niepodległości przez Papuę Nową Gwineę spod administracji Australii. W całym kraju, we wszystkich prowincjach, we wszystkich dystryktach trwają przygotowania do celebracji tego święta.

Politycy rozjeżdżają się do swoich okręgów, ludzie przygotowują różne festyny, singsingi, jedzenie, picie, dekoracje...

Nikt za tę niepodległość PNG nie zapłacił kroplą krwi. Był to swoisty "darmowy prezent". Stąd i obchody tej rocznicy będą głównie zewnętrzne, ukierunkowane na zadowolenie ludzi.

Szkoda, iż pomija się fakt, że WOLNOŚĆ jest DAREM BOGA, i że w Jego mocy jest podtrzymywanie tego daru. Tylko nieliczni myślą o dziękczynieniu wobec Boga.

Ks. Krzysztof Morka SAC

 
Zaproszenie do Galerii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
środa, 14 września 2005 22:13

InformacjeW Galerii znajdziesz nowe zdjęcia obrazujące życie i pracę misjonarzy. Jeżeli zauroczyły Cię krajobrazy Papui, poszukaj w Galerii nowych zdjęć.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 
Audycja w Radiu Kraków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
niedziela, 26 czerwca 2005 11:04

InformacjeGościem Marka Tomalika i Jacka Torbicza w audycji "Globtroter" w Radiu Kraków był ponownie misjonarz - Ks. Krzysztof Morka ze Stowarzyszenia Księży Pallotynów, od ponad 15 lat przebywający na misji w trudno dostępnych zakątkach Papui Nowej Gwinei.

Ks. Krzysztof opowiadał dalszy ciąg historii o zwyczajach Papuasów, a także o życiu misyjnym w tym najbardziej egzotycznym, wciąż uciekającym cywilizacji kraju. Program wzbogacony był autentycznymi śpiewami i odgłosami z życia tamtejszych mieszkańców.

Pierwsza audycja została nadana, 2 stycznia 2005r.

Źródło: Radio Kraków - Globtroter

 
Biskupi z Papui Nowej Gwinei w Watykanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
wtorek, 21 czerwca 2005 15:50

InformacjeBiskupi Papui Nowej Gwinei rozpoczęli wizytę Ad limina apostolorum. Papież przyjął 20 czerwca 2005r. 9 hierarchów z tamtejszej Konferencji Episkopatu. Wśród nich był pochodzący z diecezji opolskiej metropolita Madang, arcybiskup Wilhelm Józef Kurtz.

Katolickie misje w Nowej Gwinei rozpoczęły się w połowie XIX wieku. W 1889 roku utworzono tam pierwszy wikariat apostolski. Obecnie dwie trzecie z 5,5 milionowej ludności Papui Nowej Gwinei stanowią chrześcijanie, a jedna trzecia wyznaje ...

Więcej…
 
Śp. Natalia Namyślak PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
wtorek, 31 maja 2005 14:34

Informacje
"Matka jest duszą rodziny",
mówił Św. Józef Freinademetz.
Oto w rodzinie br. Janusza Namyślaka zabrakło tej duszy - 30 maja zmarła Jego Mama.

 

Łączmy się z bratem Januszem w modlitwie w intencji Mamy, Natalii Namyślak.

Boże, który możesz dać po śmierci nowe życie, daruj wszystkie grzechy Natalii, która wierzyła w zmatwychwstałego Chrystusa, i spraw, aby zjednoczyła się z Tobą w chwale zmartwychwstania.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 6