Informacje
Ś.p. ks. Kuraciński PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
wtorek, 28 lutego 2006 23:41

InformacjeDnia 23 lutego 2006 r. zmarł ks. Stanisław Kuraciński SAC. Odszedł kapłan oddany bez reszty Bogu i misjom.

Od 1974r. pracował jako Sekretarz ds. Misji Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Był jednym z głównych organizatorów pallotyńskich misji w Rwandzie, Kongu, Brazylii, Wybrzeżu Kości Słoniowej, Korei Południowej, Papui Nowej Gwinei, Wenezueli i Kolumbii.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

 
Nowości filmowe i muzyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
piątek, 13 stycznia 2006 23:34

InformacjeJeżeli chcesz dowiedzieć się jak Papuasi hodują wanilię lub jak powstaje mączka sagowa, zajrzyj do naszej filmowej galerii. Znajdziesz tam filmy, które przybliżą Ci te zgadnienia.

Zapraszamy też do wysłuchania nowych utworów muzyki religijnej w wykonaniu Papuasów.

 
Solidarni z Misjonarzami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
piątek, 06 stycznia 2006 09:52

Informacje
6 stycznia - w Uroczystość Objawienia Pańskiego, we wszystkich kościołach w Polsce zbierane są ofiary na pomoc polskim misjonarzom.

Z tego funduszu utrzymywane jest Centrum Formacji Misyjnej, które od ponad 20 lat służy przygotowaniu nowych misjonarzy spośród księży diecezjalnych, zwanych fideidonistami, osób świeckich, a także zakonnych, których zgromadzenia ...

Więcej…
 
Pierwsze spotkanie Krajowej Rady Misyjnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
środa, 19 października 2005 18:36

InformacjeW Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie Krajowej Rady Misyjnej, która została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski 18 czerwca br.

Jak wyjaśnia jej sekretarz ks. Jan Piotrowski, krajowy dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych, Rada ma koordynować wszystkie działania misyjne w kraju. "Krajowa Rada Misyjna jest tym podmiotem, który ma skoordynować wszystkie poczynania misyjne Papieskich Dzieł Misyjnych, Komisji Episkopatu ds. Misji, innych podmiotów ...

Więcej…
 
Immunitet dla nadużyć PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
poniedziałek, 03 października 2005 08:49

Informacje
Propozycję wprowadzenia swoistej formy immunitetu poselskiego w Papui Nowej Gwinei stanowczo odrzucili tamtejsi biskupi.

Katolicki episkopat tego wyspiarskiego kraju na Oceanie Spokojnym uważa, że wprost śmieszne byłoby w majestacie prawa zabraniać pracodawcom zwalniania z pracy dopuszczających się nadużyć osób z tej tylko racji, że należą one do parlamentu. Projekt takiej właśnie ustawy ...

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 6