Nowinki
Wybory Nowego Szefa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
sobota, 16 kwietnia 2005 21:11

NowinkiPrzed Niedzielą Dobrego Pasterza liderzy z Boram Parish mieli swoje spotkanie. Niecodzienne zresztą. Bo, jak to zwykle bywa, buzie nie zamykają się nam na spotkaniach i każdy chce podzielić się czymś z drugim, tym razem usta zamilkły z wrażenia. A to z kilku powodów.

Powód 1: Bowiem podczas wykładów nieładnie jest rozmawiać.

Powód 2: Jak widać na załączonym obrazku, Ivan Matthias, zaniemówił z wrażenia dowiedziawszy się, że został New Chairman of Boram Parish. Dobry człowiek. Poprzedni, niestety wyjechał i od czterech miesięcy nie daje znaku życia. Postanowiliśmy wybrać nową osobę pomagającą Paterowi Pusikat (z pidgin: Kot-ecki) nieść brzemię pracy.

Więcej…
 
Papuasi modlą się za Ojca Św. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
sobota, 02 kwietnia 2005 18:49

NowinkiW Boram, od Wielkiego Piątku do dziś, była nowenna do Jezusa Miłosiernego połączona z adoracją. Spore grono ludzi przychodziło po zapadnięciu zmroku do kościoła by modlić się za grzeszników.

By wyjednać łaski dla tych co są z dala od Boga lecz również Koronką do Miłosierdzia Bożego wypraszać zdrowie dla Ojca Świętego. Jutro, jako zwienczenie naszych dziewięciodniowych modlitw, w Dzień Miłosierdzia Bożego, dzień w którym tak wiele można u Boga wyprosić, prosić będziemy Boga we Mszy Św. o łaski dla Jana Pawła II.

Ks. Paweł Kotecki SAC

 
Remont kościoła w Boram PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł, br. Janusz   
sobota, 26 marca 2005 20:59

Nowinki
W Boram - ks. Paweł Kotecki, br. Janusz Namyślak i miejscowi parafianie - rozpoczęli remont kościoła.

Powoli, powoli, ale jakoś idzie. Zaczęliśmy wymieniać odpadające masonaty z sufitu, a potem malowanie, wymiana listewek na łączeniach. A po świętach stolarz wejdzie i będzie wymieniał w prezbiterium okna. Bo całe futryny zostały zjedzone przez ternity. Jak myliśmy ściany i sufit zobaczyłem, że luwersy też są do wymiany - przeżarte rdzą od wody morskiej. Tak więc pracy troszkę jest. Byleby sił wystarczyło i zapału. I ludzie chcieli wspołpracować jak dotychczas.

Ks. Paweł, br. Janusz

 
Remont kościoła w Boram PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł, br. Janusz   
piątek, 25 marca 2005 23:00

W Boram - ks. Paweł Kotecki, br. Janusz Namyślak i miejscowi parafianie - rozpoczęli remont kościoła.

Powoli, powoli, ale jakoś idzie. Zaczęliśmy wymieniać odpadające masonaty z sufitu, a potem malowanie, wymiana listewek na łączeniach. A po świętach stolarz wejdzie i będzie wymieniał w prezbiterium okna. Bo całe futryny zostały zjedzone przez termity.

Jak myliśmy ściany i sufit zobaczyłem, że luwersy też są do wymiany - przeżarte rdzą od wody morskiej. Tak więc pracy troszkę jest. Byleby sił wystarczyło i zapału. I ludzie chcieli współpracować jak dotychczas.

Ks. Paweł, br. Janusz

 
Trzęsienie ziemi w PNG PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Bilik SAC   
piątek, 04 marca 2005 20:56

NowinkiWewak. 09.09.2002r.

Pax , Christi!

W Wewak było potężne trzęsienie ziemi, między 7,6 a 7,9 stopnia. Nikt z nas nie ucierpiał. Dom w Boram stoi, obyło się bez większych zniszczeń, poza zbitymi naczyniami. Bardziej ucierpiał kościół, w którym popękały ściany w prezbiterium, poodpadały płyty z sufitu, została zniszczona figura Matki Bożej.

W wyniku trzęsienia zginęło kilka osób. Wiele domów zawaliło się.

Pozostali księża są na swoich parafiach, ale nie ma wiadomości, żeby w jakiś sposób ucierpieli. Trzęsienie miało miejsce tylko na wybrzeżu.

Pozdrawiam serdecznie.

Ks. Jacek Bilik SAC

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 6