Nowinki
I Komunia św. w Perigo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
poniedziałek, 07 listopada 2005 00:08

Nowinki

30 października podczas Mszy św. w wiosce Perigo, 19 dzieci przyjęło po raz pierwszy Komunię św. Dzieci przygotowywały się do tego długi czas.


A cała uroczystość - tego nie da się opisać. To trzeba by zobaczyć na własne oczy. Szkoła zaangażowała się w zrobienie procesji, po Mszy św. - wspólne jedzenie i część artystyczna: zabawne historie z życia wzięte. Grunt to umieć śmiać się z samego siebie. 

Więcej…
 
Powrót z wakacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Piotr Czerwonka SAC   
poniedziałek, 05 września 2005 23:14

NowinkiDwumiesięczne wakacje minęły bardzo szybko. Chyba dlatego, że były wypełnione wieloma spotkaniami z rodziną, współbraćmi oraz znajomymi. Mam nadzieję, że tak jak ja, tak i oni mają miłe wakacyjne wspomnienia, za które im dziekuję.

Do Papui wróciłem w ubiegły piątek. Przez pierwsze dwa dni odsypiałem podróż i dostosowywałem się do zmiany czasu i klimatu. Jednak już w niedzielę Ks. Krzysztof wyznaczył mi Mszę św. w parafii Boram i musiałem przestawić się z języka polskiego na język pigdin.

Dziś zrobiłem pierwsze zakupy, sprawdziłem samochód i jutro jadę do siebie, do Ulupu. Mam nadzieję, że w parafii jest wszystko O.K.

Pozdrawiam wszystkich i polecam się waszej pamięci w modlitwie.

Ks. Piotr Czerwonka SAC

 
Boże Ciało PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
niedziela, 29 maja 2005 18:38

NowinkiDzisiaj, w niedzielę rano, po odprawieniu Mszy świętej rozpoczęliśmy naszą procesję. W tym roku inaczej niż zawsze. W Roku Eucharystycznym cztery parafie z Wewak i okolic (jak Boram) postanowiły udać się w procesji do jednego miejsca - katedry, by wspólnie przeżyć to wielkie święto.

No i wyruszyliśmy. Po drodze, zaciekawieni ludzie siedzący na marketach i sprzedający to i owo, zdziwieni tym co się dzieje, zbierali swoje tobołki i dołączali do nas. Ks. Jacek podczas procesji w Romie (parafia w buszu) opowiadał, że nawet pastor wysłał swoje dzieci na procesję. Tak więc pierwsze owoce ekumenizmu ...

Więcej…
 
Święto Parafialne w Boram PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
niedziela, 29 maja 2005 18:00

NowinkiTydzień temu była u nas w Boram nie lada okazja do świętowania: święto parafialne - Marry Oueen of Peace - Maryi Królowej Pokoju. Przez cały tydzień prosiliśmy naszą Mamę, aby na ten dzień dała nam piękną pogodę.

Wszystko było przygotowane i miało się odbyć na zewnątrz. Jeszcze w sobotę po południu skosiłem trawę by można było w niedzielę na zakończenie rozegrać mecz siatkówki między różnymi zakątkami naszej parafii. A tu z rana... burza z piorunami.

Pewnie tak miało być. Ale nie poddaliśmy się. Wszystko odbyło się w naszym kościele. Kościół pełen po brzegi. Zazwyczaj opady ...

Więcej…
 
Trzęsienie ziemi, rekolekcje, gość... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
poniedziałek, 09 maja 2005 10:02

NowinkiPiątek, 6 maja, 3.20 rano - trzęsienie ziemi - ładnie dzień się zapowiada...
Od godz. 9.00 do popołudnia przygotowywaliśmy miejsce na rekolekcje młodzieżowe w jednej z wiosek, w Perigo. Młodzież ma przyjechać na 3 dni.

Grupa ta nazywa się Antioch - jest to coś na wzór oazy w Polsce. Grupa jest dość spora, bo liczy około 100 osób. I mam nadzieję, że rekolekcje przyniosły oczekiwany efekt. Zmienili się na lepsze. Nie tylko zewnętrznie (jak to widać na załączonych zdjęciach - Robert przed ...

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 6