Nowinki
Otwarcie czytelni w Boram PDF Drukuj Email
Wpisany przez Br. Janusz Namyślak SAC   
piątek, 10 lutego 2006 01:00

Nowinki
W naszym mieście jest bardzo dużo dzieci. Jedne są szczęśliwe, uśmiechnięte, a inne smutne, zaniedbane przez rodziców. Wiele uczęszcza do szkoły. Zdobywają potrzebną wiedzę i uczą się pisać i czytać.

Ale sporo dzieci i młodzieży "wałęsa się" po drogach. Powodem tego jest odpłatność za szkołę. Nie wszystkich rodziców na to stać. Szczególnie, kiedy do szkoły uczęszcza troje lub więcej dzieci. Innym powodem jest brak dostępu do książek, gazet i czasopism. Brak światła w domu. Rodziny wieczorami często siedzą przy ognisku lub lampie naftowej. I tak zrodziła się myśl o otwarciu czytelni ...

Więcej…
 
Czterdzieści lat minęło... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
niedziela, 11 grudnia 2005 13:23

Nowinki
8 grudnia, jeden z naszych współbraci, a mój kolega z roku - brat Janusz Namyślak SAC - dołączył do grona czterdziestolatków.


Jak na polski zwyczaj przystało bez tortu, i to 4-ro piętrowego (który to tort wyczarował Darek dzięki swoim zdolnościom kulinarnym) i 40-stu świeczek się nie obyło. Mimo 40 lat na karku, Janusz odznaczył się niezwykłą kondycją - prawie wszystkie świeczki zostały zdmuchnięte. To ...

Więcej…
 
Kanoniczna wizytacja ks. Prowincjała i Sekretarza ds Misji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Księża Misjonarze z PNG   
sobota, 26 listopada 2005 21:56

Nowinki21 listopada o godzinie 5:40 pm Ks. Prowincjał Kazimierz Czulak wraz z Sekretarzem ds Misji, Ks. Adamem Golcem, przybyli do Papui Nowej Gwinei by poznać radości i smutki tych, którzy w oddaleniu od Polski podjęli trud pracy misyjnej.

Po odebraniu bagaży z lotniska udaliśmy się do Boram, gdzie młodzież wraz z Catholic Womens Club zorganizowała prawdziwie królewskie powitanie. Wszak nie chlebem i solą, ale w swoim  tradycyjnym stylu: śpiewem i tańcem.

 

Więcej…
 
40 godzinna Adoracja w Boram PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
piątek, 25 listopada 2005 10:17

NowinkiNa zakończenie Roku Eucharystycznego postanowiliśmy uczcić ten czas w trochę inny sposób. Każdego piątku o godz. 7:30 pm w naszym kościele w Boram, odbywała się Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Ale 40 godzinnej Adoracji to jeszcze nie było. Każda wioska, grupa parafialna, liderzy, mieli swoją godzinę w przeciągu tych dwóch dni, począwszy od piątku a kończąc na niedzieli Chrystusa Króla. Pan Jezus nie był ani minuty sam.

Ludzie przychodzili i dziękowali mu za otrzymane łaski. W sobotę o północy ...

Więcej…
 
Przemarsz wojsk PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Piotr Czerwonka SAC   
wtorek, 15 listopada 2005 20:12

NowinkiW ubiegłym tygodniu na terenie parafii Ulupu miał miejsce przemarsz wojsk - wspólne ćwiczenia wojsk papuaskich i australijskich. Dla wielu parafian było to swoiste doświadczenie, jeszcze nigdy nie widzieli na żywo tylu białych ludzi.

Dla australijczyków zaś, było to doświadczanie trochę papuaskiego buszu i sytuacji życiowej ludzi w buszu. Akurat przyszli w dzień, gdy był pieczony chleb i bułki przez grupę wdów katolickich. Wszystko wykupili natychmiast po wyjęciu z pieca. Wdowy podzieliły się z nimi też częścią swojego obiadu, a potem w nocy pozostały na stacji, aby upiec dla żołnierzy ...

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 6