Nowinki
Ostatnie dni w Papui PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
niedziela, 27 maja 2007 23:11

Nowinki

21 maja pożegnaliśmy naszego współbrata, księdza Piotra Czerwonkę, który 16 lat poświęcił pracy w tym kraju. Jak to żartowaliśmy sobie: najpiękniejsze chwile swojego młodego życia dane mu było przeżyć tu, na papuaskiej ziemi.


Doszedłem do wniosku, że owe 16 lat pracy w Papui to połowa mojego życia. Kiedy Piotrek na dobre rozpoczął zgłębianie języka pidgin i pracę w parafii, ja byłem jeszcze w drugiej klasie ogólniaka zgłębiając wiedzę z profilu matematyczno-fizycznym.

Więcej…
 
Papuasi i Misjonarze - Rajska Wyspa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
niedziela, 25 lutego 2007 14:55

NowinkiPapua Nowa Gwinea jest krajem, który poprzez swoją odmienność i różnorodność kultur, wierzeń, języków ma niezwykłą siłę przyciągania i oddziaływania na wyobraźnię. Nazywana bywa Rajską Wyspą. Ale czy jest nią rzeczywiście?

W znalezieniu odpowiedzi na to pytanie pomoże ta książka. Obok informacji o pięknej i bogatej przyrodzie, kulturze i historii kraju autor przedstawia życie mieszkańców wyspy, ich mentalność poprzez konkretne sytuacje, które były udziałem misjonarzy. Opisuje też wiele zdarzeń z życia i pracy misjonarzy pallotyńskich.

Tę książkę naprawdę warto przeczytać!
 
Do nabycia w redakcji "Horyzontów Misyjnych" w cenie 15 zł + koszty wysyłki za zaliczeniem pocztowym lub wpłatą na konto:
Sekretariat Misyjny SAC
al. Przybyszewskiego 30, 60-959 Poznań
16 1240 1213 1111 0000 2398 7962

Zamówienia prosimy kierować pod adresem:
Redakcja "Horyzontów Misyjnych"
ul. Kordeckiego 49
42-226 Częstochowa
tel.: 0-34 368 05 43

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  ,  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Zgaduj zgadula PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
sobota, 05 sierpnia 2006 19:00

NowinkiDawno nie było żadnego konkursu na stronie. Tak więc niech będzie to konkurs na odgadnięcie, no powiedzmy dziesięciu różnic między dwoma zdjęciami. Nagroda.... Pobyt na stacjach w Papui. Warunek wygranej: dojazd własny !!!

To żartem oczywiście. Niecały tydzień temu prawie zakończyliśmy odnowienie frontowej ściany kościoła w Boram. Piękne niegdyś dekoracje z upływem -nastu (a może więcej jak 20-stu) lat zostały zniszczone. Tropikalne słońce w porze suchej, mokra pora deszczowa, wiatry, położenie blisko oceanu to wszystko spowodowało, że farba ...

Więcej…
 
Święto parafialne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
środa, 24 maja 2006 00:07

NowinkiWczoraj mieliśmy święto parafialne w naszej miejskiej parafii w Boram. Dzień po święcie Matki Bożej Fatimskiej, czyli 14 maja. Tym razem nie padało. Choć w całej okolicy i w samym mieście Wewak lało jak z cebra - na szczęście Boram ominęło.

Mszę św. rozpoczęliśmy o 9 rano a skończyliśmy o 3 po południu. Długie kazanie, no nie???? Nie, to nie kazanie. Młodzież, dzieci i dorośli przygotowali wiele części artystycznych, a już nie raz pisaliśmy na tej stronie, że tańce, śpiewy i małe przedstawienia ...

Więcej…
 
Młodzież z Boram rozpoczęła nowy rok pracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
niedziela, 12 marca 2006 12:12

NowinkiPo zakończonych wakacjach w styczniu i oficjalnie rozpoczętym roku szkolnym, młodzież również w sposób oficjalny zaczęła pracę w swojej grupie. Rozpoczęliśmy częścią oficjalną - Mszą św. w niedzielę 26 lutego.

Młodzież przygotowała śpiewy i , procesję w tradycyjnych strojach. Kazanie wygłosił gościnnie ks. Krzysztof Morka.

Po Mszy świętej odbyła się część nieoficjalna w nowo odremontowanym holu parafialnym. Byli zaproszeni goście, rodzice, lekarze a przede wszystkim licznie przybyła młodzież z naszej parafii, która w życiu chciałaby osiągnąć coś więcej.


Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 6