Twój udział w misjach
Wielka prośba PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
środa, 24 lutego 2010 12:59

Twój Udział w misjiW imieniu całej wspólnoty Pallotynów pracujących w Papui Nowej Gwinei pragnę Was, Drodzy Przyjaciele, prosić o coś ważnego dla nas.

Ks. Jacek Bilik, proboszcz parafii Roma i Warabung, podczas pobytu w Polsce w początkach lutego zostal hospitalizowany. Jego stan jest poważny. Otoczmy Go swoją opieką modlitewną.

W mailu skierowanym do nas ze szpitala pisał: "przede wszystkim proszę o modlitwę...".

Będziemy wdzięczni za każde westchnienie w tej intencji do Pana.

Bóg zapłać!!!!!!!!

Ks. Paweł Kotecki SAC

 
Orędzie Ojca Świętego na Światowy Dzień Misyjny 2009 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Benedykt XVI   
sobota, 17 października 2009 21:08

Twój udział w misjach" I w jego świetle będą chodziły narody" (Ap 21, 24)
W niedzielę poświęconą misjom zwracam się przede wszystkim do was, bracia w posłudze biskupiej i kapłańskiej, a także do was, bracia i siostry Ludu Bożego, by zaprosić każdego do ożywienia w sobie świadomości nakazu misyjnego Chrystusa, do pozyskiwania "uczniów ze wszystkich narodów" (Mt 28, 19), krocząc śladami św. Pawła, Apostoła Narodów.

"Będą chodzić w jego świetle narody" (Ap 21, 24)
Celem misji Kościoła jest oświecanie światłem Ewangelii wszystkich narodów na ich dziejowym szlaku ku Bogu, aby w Nim odnalazły swoją pełną realizację i spełnienie. Powinniśmy odczuwać głębokie pragnienie i zapał, by oświecać wszystkie ludy światłem Chrystusa, które jaśnieje na obliczu Kościoła, aby wszyscy zgromadzili się w jednej rodzinie ludzkiej, pod ojcostwem miłującego Boga.

To w tej perspektywie, uczniowie Chrystusa, rozproszeni po całym świecie, pracują i poświęcają się, uginając się pod ciężarem trudów, ofiarowują swoje życie. Potwierdzam mocno wszystko to, co było powiedziane wielokrotnie przez moich czcigodnych poprzedników: Kościół nie działa po to, by rozszerzać swoją władzę albo by potwierdzać ...

Więcej…
 
Małżeństwo - Boża instytucja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Krzysztof Morka SAC   
wtorek, 15 września 2009 00:01

Twój udział w misjachZawsze podziwiałem te osoby, które - bez doświadczenia - wygłaszały piękne nauki, pouczenia, wzniosłe sentencje na temat... Małżeństwa, Rodziny.

Może to było tylko wyuczone? A może to wynik tęsknoty i marzeń za tym, czego nigdy nie doświadczyli w swoich Rodzinach, w których przyszli na świat, wzrastali, z których wywodzą się - a teraz innym narzucają i pouczają: jak to powinno być, jak to ma być, czy wręcz - jak to musi być.

A przecież nauka Chrystusa jest ta sama dla wszystkich. I dla tych, co idą do Świętości Drogą Życia Konsekrowanego. I dla tych, co pną się na stopnie ...

Więcej…
 
SMS o treści MISJE - 72032 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
czwartek, 16 lipca 2009 22:31

Twój udział w misjachOd 1 stycznia 2009 r. można wspomóc polskich misjonarzy, wysyłając SMS o treści Misje na numer 72032. Specjalny numer charytatywny uruchomiony został przy współpracy z operatorami sieci komórkowych Era, Plus, Play i Orange.

Koszt SMS-a to 2,44 zł z VAT. Operatorzy nie będą pobierać prowizji, stąd cała suma (potrącona o podatek VAT) przeznaczona zostanie na pomoc misjom.

 

Każdego roku Komisja Episkopatu Polski ds. Misji przeznacza na pomoc dla polskich misjonarzy około 4 mln zł. Pieniądze te finansują m.in. projekty medyczne, edukacyjne i charytatywne w krajach misyjnych, a także wspierają działalność Centrum Formacji Misyjnej ...

Więcej…
 
Krzyż w życiu człowieka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Krzysztof Morka SAC   
piątek, 06 marca 2009 09:21

Twój udział w misjachStarzy zakonnicy cystersi mówili: ?Krzyż stoi, a świat kręci się dalej?. Nam, ludziom, żyjącym w obecnych czasach trudno zrozumieć te słowa, choć jest to prawda od której nie uciekniemy. Tak jak w istotę życia wpisane jest oddychanie, jedzenie czy spanie, tak w istotę chrześcijaństwa wpisany jest krzyż.

Choć kiedyś był znakiem hańby, przeznaczonym dla tych, co skalali się czymś najgorszym wobec człowieczeństwa, to podniesiony do wielkiej godności przez Chrystusa stał się symbolem, wpisanym w jestestwo chrześcijaństwa. I choć teraz deprecjonuje się jego znaczenie, czyniąc z niego biżuterię, noszoną na piersiach, a nawet w uszach, to, chociaż przemijają pokolenia, krzyż pozostaje.

Jan Paweł II przypominał nam: ?Krzyż jawi się jako centrum, sens i cel całej historii i każdego ludzkiego życia... Na Krzyżu odnawia się i dokonuje, zyskując pełną i ostateczną doskonałość, cud węża wywyższonego ...

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 9