Twój udział w misjach
Wsparcie dla Uniwersytetu Rzymskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Krzysztof Morka SAC   
piątek, 04 marca 2005 23:00

Twój udział w misjachW artykule - Troska o edukację - możecie Państwo przeczytać prośbę o pomoc "Uniwersytetowi Rzymskiemu" w Papui Nowej Gwinei, którego twórca, ks. Krzysztof Morka SAC, pragnie dać możliwość zdobycia chociażby minimalnej edukacji mieszkańcom okolicznych wiosek.

To potrzeba ogromna - bo, jak Państwo mogliście przeczytać chociażby na naszej stronie - kraj ten przeszedł ogromny skok cywilizacyjny, którego skutki misjonarze starają się łagodzić.

To dzięki Państwa ofiarności misjonarze mogą pomagać potrzebującym. Ta pomoc to czasem posiłek, lekarstwo czy odzież, a kiedy indziej szansa zdobycia wykształcenia, chociażby podstawowego czy zawodowego. Taka pomoc to szansa godnego życia, to szansa zdobycia umiejętności ...

Więcej…
 
Remont budynku w Romie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
środa, 02 marca 2005 22:27

Twój udział w misjachKs. Krzysztof Morka - pionier polskich pallotynów w Papui Nowej Gwinei, po wileloletniej pracy na rzece Sepik, ze względów zdrowotnych musiał opuścić swą parafię w Burui i jak sam pisze "przenieść się na ląd".

Przydzielona mu została stacja misyjna w buszu w parafii Roma, gdzie pracuje od ponad dwóch lat.

Zastał tam bardzo trudne warunki materialne. Budynek, a raczej drewniana konstrukcja, w którym przyszło mu zamieszkać, jest w opłakanym stanie.

Opuszczony przezwiele lat, stał się siedliskiem termitów, które dopełniają dzieła zniszczenia. Domaga się on nie tyle kapitalnego remontu, ile odbudowy oraz wyposażenia w niezbędne sprzęty. Koniecznością również jest zainstalowanie ...

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 9