Twój udział w misjach
Opowieści dziwnej treści czyli powrót z patrolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Gabriel Marciniak   
czwartek, 15 grudnia 2005 20:26

Twój udział w misjachRano, trzeciego dnia przygotowaliśmy się do wyprawy motorówką do parafii na rzece Sepik, gdzie Krzyś pracował przez pięć lat. Parafia i wioska nazywała się Palembai. Po godzinie płynięcia pod prąd dotarliśmy do celu.

Rzeka Sepik jest potężna, o silnym nurcie i dużych rozlewiskach, bogata w ryby. Jest niebezpieczna ze względu na żyjące tam krokodyle. I oczywiście wszechobecne komary nie dające spokoju. W wiosce przyjęto nas bardzo serdecznie, ale to pewnie ze względu na osobę Krzysia.

Dokładnie zwiedziliśmy Hausboy, pokazano nam, na czym polegała inicjacja. Tam też zostaliśmy obdarowani dużą liczbą prezentów. Także specjalnie dla nas odbył się koncert na garamutach. Rzecz niezwykle ciekawa i piękna, chociaż umiejętność powoli zanikająca. Na koniec poczęstowano nas pieczoną piranią i smażonym bananem. Potem już tylko powrót motorówką na stację misyjną. Krzyś pokazał nam, jak sam ...

Więcej…
 
Opowieści dziwnej treści, czyli nasz misyjny patrol PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Gabriel Marciniak   
sobota, 19 listopada 2005 22:12

Twój udział w misjachNastępnego dnia rano mieliśmy wyruszyć już do stacji misyjnej w Turinghi, gdzie pracuje Krzysztof. Jednak było to niemożliwe, ponieważ w nocy się rozpadało. Musieliśmy czekać, aż się wypogodzi i trochę obeschnie, aby można było dojechać do stacji misyjnej. Po deszczu jest to niemożliwe.

W końcu po południu nasz szef, czyli Krzyś, rzucił hasło do pakowania się i wyruszyliśmy w drogę. To co było potrzebne wrzuciliśmy do samochodu. Piotr z kamerą usiadł w kabinie, ja z aparatem w ręku na pace. Na początku jechaliśmy asfaltową drogą. W pewnym momencie przeprawialiśmy się przez most, nad którym płynęła woda. Sięgała do osi kół. Potem droga ...

Więcej…
 
Podziękowanie dla Młodzieży z Biechowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
wtorek, 08 listopada 2005 09:24

Twój udział w misjachCałym sercem pragnę podziękować młodzieży z Biechowa wraz z Ojcem Pawłem z Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, którzy w tym tygodniu zbierać będą artykuły szkolne, zabawki i literaturę w języku angielskim na potrzeby misji w Boram.

Wielkie Bóg zapłać za zaangażowanie, odruch serca i czas poświęcony, by nieść pomoc biedniejszym. Cóż mogę ofiarować w zamian? Modlitwę, pamięć i może tę nadzieję, że kiedyś dane mi będzie osobiście podziękować w imieniu najmłodszych moich parafian.

Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam za to wszystko.

Ks. Paweł Kotecki SAC

 
Opowieści dziwnej treści, czyli wyprawa do Papui Nowej Gwinei PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Gabriel Marciniak   
niedziela, 30 października 2005 16:11

Twój udział w misjachW dniach od 27 stycznia do 19 lutego 2004 roku przeżyliśmy podróż życia, podróż do Papui Nowej Gwinei. Celem wyprawy były odwiedziny ks. Krzysztofa Morki, pallotyna, misjonarza pracującego już 15 lat w Papui Nowej Gwinei.

Ojca Krzysztofa poznałem, pracując w jego rodzinnej parafii Pelagów pod Radomiem. Wtedy między nami zawiązała się nić przyjaźni. I pojawił się pomysł, żeby pojechać z odwiedzinami na koniec świata i przyjrzeć się pracy ojca Krzysztofa. Myśl dojrzewała powoli. Z propozycją wyjazdu zwróciłem się do Piotra Dareckiego, przyjaciela ojca Krzysztofa z lat szkolnych. Obaj przesiedzieli całą szkołę średnią ...

Więcej…
 
Orędzie Ojca Świętego na Światowy Dzień Misyjny 2005 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Paweł II   
piątek, 21 października 2005 10:51

Twój udział w misjachMISJA: CHLEB ŁAMANY ZA ŻYCIE ŚWIATA

Drodzy Bracia i Siostry!

1. Światowy Dzień Misyjny w tym roku poświęconym Eucharystii pomaga nam lepiej zrozumieć ?eucharystyczny? sens naszej egzystencji, przywołując na pamięć klimat panujący w Wieczerniku, kiedy Jezus w przeddzień swojej męki ofiarował światu samego siebie, tej nocy, której został wydany, wziął chleb i dzięki uczyniwszy, połamał i rzekł: "To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę!" (l Kor 11, 23-24).
W niedawnym Liście apostolskim Mane nobiscum Domine zachęciłem do ...

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 9