Twój udział w misjach
Modlitwa i ewangelizacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Adam Golec SAC   
niedziela, 19 sierpnia 2007 22:00

Twój udział w misjachDziałalność ewangelizacyjna nie jest tylko zwyczajnym ludzkim działaniem polegającym na przekazywaniu idei i dawaniem dobrych rad jak wieść spokojne życie. Jest ona przede wszystkim działaniem zbawczym, niosącym łaskę, doprowadzającym do bożego życia, gdzie głosi się, uobecnia i przekazuje Jezusa zmartwychwstałego.

Bez łaski Bożej służba ta byłaby zupełnie bezowocna. A Bóg udziela swych zbawczych darów i łaski między innymi poprzez modlitwę.

Nie zawsze dane jest widzieć natychmiastowe efekty ewangelizacji. By mogły one przyjść konieczna jest modlitwa i zaangażowanie nie tylko samego misjonarza. Zarówno modlitwa jak zaangażowanie przeżywają niejednokrotnie długie okresy Nazaretu, Taboru i Getsemani. Temat modlitwy, jej miejsca i roli w działalności ...

Więcej…
 
Wezwanie św. Wincentego Pallottiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Św. Wincenty Pallotti   
poniedziałek, 22 stycznia 2007 20:41

Twój udział w misjachDo Was wszystkich, którzy całą duszą pragniecie oddawać chwałę Bogu i troszczyć się o zbawienie ludzi, do Was wszystkich kieruję to moje posłanie.

Mając przed oczyma aktualny stan świata, nawet mimo dostrzegalnego w nim zła i przeciwności, zauważa się wielkie pragnienie Boga.

Czas jest stosowny, a serce dzisiejszego człowieka jest gotowe na przyjęcie i rozwijanie daru wiary: Podnieście oczy i popatrzcie na pola, jak bieleją na żniwo, lecz ciągle brakuje żniwiarzy! Żniwo wprawdzie wielki, ale robotników mało!

Jezus Chrystus wskazuje nam na dwojaką możliwość troski o żniwiarzy. Pierwsza to żarliwa modlitwa: Proście Pana żniwa, aby wyprawił ...

Więcej…
 
Dary dla misjonarzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
niedziela, 07 stycznia 2007 00:36

Twój udział w misjachDnia 06 stycznia 2007r., w uroczystość Objawienia Pańskiego, który to dzień obchodzony jest także jako Dzień Misyjny Dzieci, w Katedrze Polowej Wojska Polskiego miała miejsce niecodzienna uroczystość.

Dzięki wielu ludziom dobrej woli, przy wsparciu MIVA Polska, a także MIVA Austria -biskup Tadeusz Płoski poświęcił samochód i łódź przeznaczone dla polskich misjonarzy w Kamerunie i w Papui Nowej Gwinei.

W uroczystej celebrze oprócz biskupa Tadeusza Płoskiego, dyrektora MIVA Polska ks. Mariana Midury, a także Sekretarza ds. Misji ks. Adama Golca SAC uczestniczyło wielu misjonarzy wśród, których byli też Ci, którzy dopiero przygotowują się do wyjazdu na misje.

Podziękowania darczyńcom w imieniu misjonarzy złożył ks. Krzysztof Morka SAC misjonarz z Papui Nowej Gwinei. Ks. Krzysztof dziękował za już ...

Więcej…
 
100 lat Pallotynów w Polsce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Adam Golec SAC   
środa, 03 stycznia 2007 22:48

Twój udział w misjachRzeczy minione wspomina tylko ten, kto posiada własną historię. Co więcej, historia ta musi mieć większość elementów pozytywnych i ubogacających oraz dynamicznie związanych z dniem dzisiejszym.


Jeśli jest inaczej, jeśli przeszłość jest trudna do zaakceptowania i boli, wówczas staramy się o niej zapomnieć. Wspomnienia są bowiem bogactwem człowieka i społeczności, w której żyje.

Jubileusz 100-lecia przybycia pallotynów na ziemie polskie, który właśnie rozpoczynamy świętować, również jest takim czasem, w którym pośród normalnych obowiązków związanych z codzienną pracą "dla nieskończonej chwały Boga, dla zbawienia dusz i dla zniszczenia grzechu" nasze zgromadzenie z tymi, którzy w różny sposób ... 

Więcej…
 
Orędzie Ojca Świętego na Światowy Dzień Misyjny 2006 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Benedykt XVI   
piątek, 20 października 2006 09:17

Twój udział w misjachMIŁOŚĆ DUSZĄ MISJI

Drodzy Bracia i Siostry!
1. Światowy Dzień Misyjny, który będziemy obchodzić w niedzielę 22 października, w tym roku daje okazję, by rozważyć temat: ?Miłość duszą misji?. Jeśli misją nie kieruje miłość, czyli jeśli nie wynika ona z głębokiego aktu Bożej miłości, grozi jej, że stanie się zwykłą działalnością filantropijną i socjalną. Miłość, jaką Bóg żywi do każdej osoby, stanowi w gruncie rzeczy istotę praktykowania i głoszenia Ewangelii, a przyjmujący ją stają się ze swej strony jej świadkami.

Miłość Boża, dająca życie światu, to miłość, która została nam dana w Jezusie &ndash, Słowie zbawienia, doskonałej ikonie miłosierdzia Ojca niebieskiego. Za syntezę zbawczego orędzia można by zatem uznać słowa ewangelisty Jana: ?W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie ...

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 9