Twój udział w misjach
Uroczystość Objawienia Pańskiego dniem wsparcia polskich misjonarzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
poniedziałek, 05 stycznia 2009 12:50

Twój udział w misjachW uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną popularnie świętem Trzech Króli, w kościołach całej Polski zbierana jest składka na rzecz misji. Środki przeznaczane są na wspieranie działalności polskich misjonarzy oraz na utrzymanie Centrum Formacji Misyjnej, gdzie odbywa się przygotowanie do pracy misyjnej.

Tegoroczna zbiórka przebiega pod hasłem ?Oni czekają na Nadzieję?. Te słowa towarzyszą też rozpoczętej w Nowy Rok akcji ?Misyjny SMS?.

Przypadająca 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, która zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia, to dzień związany z misjami i głoszeniem Ewangelii całemu światu. Jest to dzień misji, ponieważ upamiętnia pierwsze zetknięcie się pogan z Chrystusem. Jego wyrazem jest pokłon złożony Zbawicielowi przez Trzech Mędrców ze Wschodu. Ofiary zbierane wówczas na tacę w polskich parafiach będą przeznaczone na tzw. fundusz misyjny, służący polskim misjonarzom. Dzięki niemu funkcjonuje też ...

Więcej…
 
Mali kolędnicy misyjni pomagają dzieciom z Papui Nowej Gwinei PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
poniedziałek, 15 grudnia 2008 22:46

Twój udział w misjach

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie już rozpocznie się akcja "Kolędnicy Misyjni". W tym roku w scence kolędowej dzieci opowiedzą o Dobrej Nowinie i pomocy dla dzieci w Papui Nowej Gwinei.

Z ofiar przekazanych przez dzieci w ubiegłym roku udało się zrealizować 70 projektów, w tym 15 w Indiach i 9 w Republice Demokratycznej Konga.

- Jezus pragnie narodzić się także w Papui Nowej Gwinei, bo tam o zbawieniu nie wszyscy słyszeli. - Cudny ziemi to zakątek jak rajska kraina. Ciemność i zło ustąpią, gdy przyjdzie Boża Dziecina. - Klęski, waśnie i choroby, bieda tamtych ludzi, niechaj w sercach chrześcijańskich miłosierdzie wzbudzi. Tak właśnie brzmi fragment scenki kolędniczej, którą dzieci będą prezentować odwiedzając domy i kwestując na rzecz rówieśników z Oceanii.

Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przekazane na projekty w Papui Nowej Gwinei. Dzieci z Polski pomogą w ten sposób dzieciom papuaskim. - Wiele z nich doświadcza cierpień z powodu ...

Więcej…
 
Chrzest i co dalej? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Krzysztof Morka SAC   
niedziela, 23 listopada 2008 22:19

Twój udział w misjachPrzychodzi taki moment, kiedy powinniśmy się zastanowić jakie jest to nasze chrześcijaństwo, ten nasz katolicyzm ?, czy przypadkiem nie pozostajemy ciągle na etapie dziecka prowadzonego za rękę i ciągle narzekającego na małość, bezsilność, niemożność...

Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że mamy do spłacenia dług? Że dojrzałość chrześcijańska to realizacja testamentu Chrystusa?

Według statystyk 94% Polaków deklaruje się jako katolicy. Ale czy tak jest w rzeczywistości? Cóż z tego, że zostaliśmy ochrzczeni? Większość przystąpiła do sakramentów inicjacji chrześcijańskiej. I co dalej?

Do nas, a ściślej, do naszych przodków Ewangelię przynieśli misjonarze, m.in. święci: Wojciech, Stanisław. Doszliśmy dzięki temu do teraźniejszości i co?! Zatrzymujemy dla siebie! A dług???

Teraz my, którzy poznaliśmy Słowo Boże, nie tylko powinniśmy kierować się Nim ...

Więcej…
 
Modlimy się za misje - krąg biblijny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Piotr Czerwonka SAC   
środa, 12 listopada 2008 12:42

Twój udział w misjachKrąg biblijny, który gromadzi uczestników spotkania wokół słowa Bożego, pomaga im równocześnie czerpać z niego praktyczne wnioski dla ich codziennego życia. Czasami w tym spotkaniu wychodzi się od słowa Bożego i z niego wyciąga się praktyczne wskazania dla chrześcijańskiego życia, a czasami jest odwrotnie.

Wychodzi się od problemów życiowych i w słowie Bożym szuka się pomocy na praktyczne życiowe wskazania, jak rozwiązać w świetle Pisma św. różne życiowe sprawy czy znaleźć głębszą motywację dla rozwoju duchowego.

Krąg biblijny - metoda ewangelicznej rewizji życia
Właśnie taką metodą kręgu biblijnego, która wychodzi od problemów życiowych i w słowie Bożym szuka praktycznych wskazań jest ewangeliczna ...

Więcej…
 
Orędzie Ojca Świętego na Światowy Dzień Misyjny 2008 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Benedykt XVI   
czwartek, 16 października 2008 12:11

Twój udział w misjach
NOWI LUDZIE DLA NOWEGO ŚWIATA

Drodzy bracia i siostry!


 Z okazji Światowego Dnia Misyjnego chciałbym was zachęcić do refleksji nad wciąż pilną potrzebą głoszenia Ewangelii również w naszych czasach. Zadanie misyjne nadal jest absolutnym priorytetem dla wszystkich ochrzczonych, powołanych do tego, by byli ?sługami i apostołami Jezusa Chrystusa?, na początku tego tysiąclecia. Już mój czcigodny poprzednik, sługa Boży Paweł VI pisał w Adhortacji apostolskiej Evangelii nuntiandi, że ?ewangelizowanie należy uważać za łaskę i właściwe powołanie Kościoła, wyraża ono najprawdziwszą jego tożsamość?, (por. n. 14). Jako wzór takiego zaangażowania apostolskiego pragnę wskazać w szczególności św. Pawła, Apostoła Narodów - ponieważ w tym roku świętujemy jego specjalny jubileusz. Rok św. Pawła jest dla nas okazją, by bliżej poznać tego wybitnego Apostoła, który został powołany do głoszenia Ewangelii poganom, zgodnie z tym, co powiedział mu Pan: ?Idź (...) bo Ja cię poślę daleko, do pogan? (Dz 22, 21). Należy skorzystać z okazji, jaką stwarza ten specjalny jubileusz Kościołom lokalnym, wspólnotom...

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 9