SMS o treści MISJE - 72032 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
czwartek, 16 lipca 2009 22:31

Twój udział w misjachOd 1 stycznia 2009 r. można wspomóc polskich misjonarzy, wysyłając SMS o treści Misje na numer 72032. Specjalny numer charytatywny uruchomiony został przy współpracy z operatorami sieci komórkowych Era, Plus, Play i Orange.

Koszt SMS-a to 2,44 zł z VAT. Operatorzy nie będą pobierać prowizji, stąd cała suma (potrącona o podatek VAT) przeznaczona zostanie na pomoc misjom.

 

Każdego roku Komisja Episkopatu Polski ds. Misji przeznacza na pomoc dla polskich misjonarzy około 4 mln zł. Pieniądze te finansują m.in. projekty medyczne, edukacyjne i charytatywne w krajach misyjnych, a także wspierają działalność Centrum Formacji Misyjnej ...

... w Warszawie, które przygotowuje misjonarzy do ich przyszłej pracy.

Obecnie na misjach w 94 krajach świata pracuje 2117 polskich misjonarzy. W tej liczbie jest 304 księży diecezjalnych (tzw. fideidonistów), 1144 księży i braci zakonnych, 635 sióstr zakonnych oraz 34 osoby świeckie. Komisja Episkopatu Polski ds. Misji wspiera pracę ewangelizacyjną misjonarzy i pomaga im w budowie i utrzymaniu kościołów, ale także w prowadzeniu szpitali, szkół, przedszkoli i domów opieki, w walce z głodem i ubóstwem ludzi, wśród których żyją i pracują.

Na szczególną uwagę zasługuje działalność Centrum Formacji Misyjnej, działającego już od 25 lat. Komisja Misyjna Konferencji Episkopatu Polski powołała CFM do istnienia w 1984 r. Jego celem jest przygotowanie nowych misjonarzy spośród księży diecezjalnych, zwanych fideonistami, osób świeckich, a także zakonnych, których zgromadzenia nie dysponują własnymi ośrodkami formacji misyjnej. Centrum Formacji Misyjnej służy także swą gościnnością misjonarzom, przebywającym w Polsce.

Polskie Centrum Formacji Misyjnej jest ośrodkiem międzynarodowym, jednym z nielicznych na świecie, jeśli chodzi o przygotowanie przyszłych misjonarzy. Dotąd przygotowywali się w CFM misjonarze pochodzący przede wszystkim z Polski, ale także Słowacji, Ukrainy i Litwy.

Źródło: http://www.episkopat.pl/