"Jacy są Papuasi, Historie, których nie da się wymyślić" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
czwartek, 12 czerwca 2008 21:52

NowinkiTekst poniżej, to fragment książki: "Jacy są Papuasi - Historie, których nie da się wymyślić" autorstwa misjonarzy z Papui Nowej Gwinei, księży Jacka Bilika, Piotra Czerwonki, Pawła Koteckiego, Krzysztofa Morki, Dariusza Woźniaka oraz brata Janusza Namyślaka.

 "Było to nad Sepikiem (najdłuższa rzeka Papui Nowej Gwinei, nad którą mieściła się również parafia Kanduanum, gdzie całe to wydarzenie miało miejsce). W niedzielny poranek, zgodnie ze starym zwyczajem, zadzwoniłem na Mszę Świętą i parafianie, począwszy od ministrantek, swoim starym zwyczajem, zaczęli powoli "kapać". Jak już "nakapało" ich tylu, że proboszcz uznał, iż dłużej nie ma co czekać, bo czas rozpoczęcia minął godzinę temu, zaczęła się Msza Święta. A tak swoją drogą - ludzie tutaj mają taki sam zwyczaj jak w Polsce i powoli wypełniają kościół, nawet do kazania włącznie.
Tym razem większość spóźnialskich naprawdę się zdziwiła, bo przyszli już po konsekracji. Ale chyba lepiej wszystko zacząć od początku i po kolei.
Kiedy rano wchodziłem do kościoła i otwierałem drzwi od zakrystii do prezbiterium przed moimi stopami spadł ...

... na podłogę wąż. Stwierdzając, że to jeden z niedużych pytonów, zupełnie nieszkodliwych dla ludzi, pozwoliłem mu otrząsnąć się trochę po upadku, po czym "pogoniłem nieco kota", by już więcej nie plątał się pod nogami i nie przeszkadzał, a następnie zabrałem się do przygotowywania kościoła do Mszy św.
W sumie to on mi nigdy nie przeszkadzał, a nawet się nieźle spisał jako sprzątaczka i stróż. Kiedy przyszedłem do parafii kościół był pełen nietoperzy i przez to..."

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak dalej przebiegała ta nietypowa Msza św, jeśli chcesz poznać inne ciekawe, śmieszne, niewiarygodne, a czasami trochę straszne opowieści, zapraszamy do kupna tej książki.

Książkę można nabyć w redakcji "Horyzontów Misyjnych" w cenie 10 zł + koszty wysyłki za zaliczeniem pocztowym lub wpłatą na konto:
Sekretariat Misyjny SAC
al. Przybyszewskiego 30, 60-959 Poznań
16 1240 1213 1111 0000 2398 7962
Zamówienia prosimy kierować pod adresem:
Redakcja "Horyzontów Misyjnych"
ul. Kordeckiego 49
42-226 Częstochowa
tel.: 0-34 368 05 43
lub e-mail:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 Przypominamy również, iż do nabycia jest także książka ks. Jana Rykały SAC Papuasi i Misjonarze - Rajska Wyspa
Książka do nabycia w redakcji "Horyzontów Misyjnych" w cenie 15 zł + koszty wysyłki za zaliczeniem pocztowym lub wpłatą na konto jak wyżej.

Jeżeli zdecydują się Państwo na kupno obydwóch tytułów, cena tego zestawu wyniesie tylko 20 zł + koszt wysyłki.Zapraszamy do kupna, te książki naprawdę warto przeczytać!