Święto parafialne w Warabung PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Bilik SAC   
wtorek, 17 października 2006 20:27

Misjonarze pisząParafia Warabung ma za patrona św. Michała Archanioła. W bieżącym roku tradycyjne święto parafialne przypadające 29.09 miało być połączone ze świętowaniem 50-lecia istnienia parafii.

Niestety na miesiąc przed świętem trzeba było odwołać obchody jubileuszowe, gdyż w szkole, która jest na terenie stacji misyjnej doszło do burd wywołanych przez dyrektora szkoły i nauczycieli. W to wszystko włączyli się okoliczni parafianie i omal nie doszło do zniszczenia szkoły. Do dzisiaj problem nie jest do końca rozwiązany.

W związku z problemami w parafii zarządziłem, że 2 dni przed świętem będą całodniowe adoracje. Program został tak ustalony, aby każda grupa i każda wioska w parafii miały swój czas na adorację. Ku memu zaskoczeniu nie było momentu w ciągu tych dwóch dni, aby kościół był pusty i by nie było nikogo ...

... adorującego Najświętszy Sakrament. Te dwa dni pokazały, które grupy działające w parafii i które wioski są mocne, a które przeżywają problemy.

Samą uroczystość odpustową uświetnili swoją obecnością ks. Piotr, który wygłosił kazanie odpustowe i ks. Paweł, który przewodniczył Mszy św. przy wypełnionym kościele parafialnym.

Po Mszy św. wierni nie od razu rozeszli się do domów, gdyż na placu przykościelnym przygotowano przedstawienia tzw. dramy, a także gry i zabawy, w których równie dobrze bawiły się dzieci jak i dorośli.

Wierzę, że ten szturm modlitewny przed świętem parafialnym pomoże rozwiązać wiele problemów, których w parafii Warabung nie brakuje.

Ks. Jacek Bilik SAC