Bierzmowanie w Mandi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
wtorek, 10 października 2006 20:49

Z życia misjonarzy
W naszej parafii przyjął się zwyczaj, że co dwa lata odbywa się bierzmowanie. Przez cały rok odbywają się szkoły przygotowujące do przyjęcia tego sakramentu.

Po wioskach i w szkole średniej podczas katechezy, w przeprowadzaniu której pomagają mi Br. Janusz, Siostry od Matki Teresy, jedna siostra ze zgromadzenia lokalnego i Bracia Maryści.

Uwieńczeniem roku pracy był sakrament bierzmowania, który odbył się w Mandi (kościele położonym w jednej z wiosek należącej do parafii Boram) w ostatnią niedzielę, 8 października przy udziale naszego biskupa Anthony Burgess.

Pogoda nie rozpieszczała nas zbytnio. Mimo ulewnego deszczu młodzież pieszo pokonała 6km (szkoła - kościół). Liturgia - to coś pięknego. Cała parafia była zaangażowana w przygotowanie tej uroczystości: dzieci, rodzice, młodzież i starsi, dekoracje, śpiewy, procesje i wspólne jedzenie ...

... dla ponad 200 osób.

Jeszcze raz poczuliśmy się jedną wielką rodziną, którą jest nasza parafia. Niech Duch Święty działa w sercach młodych i umocni ich prawdziwie do mężnego wyznawania wiary w tym rozdartym nienawiścią i niezgodą świecie.

 

Ks. Paweł Kotecki SAC