Rekolekcje Ewangelizacyjne w parafii Shalom - Boram PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
niedziela, 27 sierpnia 2006 14:40

Misjonarze pisząPewnego pięknego popołudnia przyszła młodzież i zaczęła ze mną rozmawiać na temat zorganizowania trzydniowych rekolekcji ewangelizacyjnych w naszej parafii.

Pomysł uzyskał aprobatę rady parafialnej i od tego czasu zakasaliśmy rękawy i wspólnie rozpoczęliśmy przygotowania do tego wydarzenia.

Rozpoczęliśmy w czwartek 17 siepnia a zakończyliśmy uroczystą Mszą św. w niedzielę 20 sierpnia. Patronem, od którego uczyliśmy się był św. Paweł: 
począwszy od czasu jak uwierzył w Chrystusa, poprzez jego nawrócenie, aż po niestrudzone głoszenie Dobrej Nowiny po krańce świata.

Również nasze rekolekcje zostały ...

... podzielone na 3 główne tematy: czym jest ewangelizacja - uwierzyć sercem w Jezusa, nawrócenie jako warunek konieczny oraz być z Jezusem. Zaproszeni zostali liczni goście dzielący się z serca swoim doświadczeniem, świadectwem nawrócenia, wiarą...

Na zakończenie rekolekcji uroczysta Msza św., a po niej przedłużenie radości: tańce, zabawy, turniej siatkówki. Wszystko po to by poczuć się razem aby później również wspólnie dawać świadectwo ewangelii tam gdzie jesteśmy.Ks. Paweł Kotecki SAC