Freedom retreat, czyli rekolekcje o wolności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
piątek, 28 lipca 2006 13:04

Misjonarze pisząKażdego roku doradcy biskupa od spraw pastoral ustalają temat dorocznych rekolekcji, które proboszczowie wraz z liderami podejmują się przeprowadzić na swoim terenie.

W tym roku tematyką była "wolność". Dobrze się złożyło, gdyż rok temu Papua Nowa Gwinea obchodziła 50-lecie odzyskania niepodległości. Jednak nie o taką wolność chodzi. Mimo wolności politycznej, wolności słowa i wyznawania religii w Papui ludzie wciąż są zniewoleni: narkotyki, alkohol, rozbite rodziny, wzrastająca liczba chorych i umierających z powodu AIDS. To wszystko czyni mieszkańców tego kraju niewolnikami grzechu. Tylko Chrystus przez swoje miłosierdzie ...

... może nas wyzwolić i uczynić prawdziwie wolnymi. Szczytem rekolekcji jest spowiedź. Ta świadoma, często po latach. Wielu ludzi po raz pierwszy otworzyło oczy, że przez cały czas żyli w grzechu nie wiedząc o tym. Słuchając Spowiedzi św. wiedziałem, że to nie słowa liderów prowadzących rekolekcje, nie słowa księdza spowodowały szczerą spowiedź i żal.

To Chrystus działający w sercach ludzi.

A rekolekcje jeszcze się nie skończyły. W Boram 2 serie zostały wygłoszone. Zostało jeszcze 7, czyli 7 tygodni. Tak więc proszę w swoim imieniu i w imieniu pozostałych pallotynów pracujących w Papui: módlcie się o duchowe owoce tych rekolekcji, by ludzie wśród których pracujemy byli prawdziwie wolni.

Ks. Paweł Kotecki SAC