Święto parafialne w Boram PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
niedziela, 28 maja 2006 19:12

Misjonarze pisząW niedzielę 14 maja, dzień po Święcie Matki Bożej Fatimskiej - Patronki Parafii w Boram - odbyły się huczne obchody naszego święta parafialnego. Tak jak każde święto w Papui, również i to było wielkim wydarzeniem.

Ludzie całym sercem się oddali przygotowaniom: przygotowanie ołtarza na zewnątrz kościoła, procesje, występy i pokazy twórczości różnych grup. Nawet co niektórzy wchodzili na kilkudziesięciometrowe kokosy by pozrzucać już te dojrzałe (spadający może zabić człowieka, a kask mam tylko ja: motocyklowy Sharka - nie wiem czy wytrzymałby takie uderzenie).

Po raz pierwszy w naszym święcie parafialnym wzięły osoby z odległej wyspy - Manus. Ich stroje, śpiewy i taniec podczas procesji poruszyły wszystkich. A nawet moja pobożność taneczna, która ostatnio nasiliła się przed studniówką wzmożyła się i podczas naszego święta.

Po zakończonej Mszy świętej, po chwili przerwy i posiłku, rozpoczęła się część artystyczna, która trwała 5 godzin bez przerwy. Każda grupa chciała się zaprezentować: scenki, zabawne historie i nawet śpiewy chóralne, solo i akapella nagradzane były za każdym razem gromkimi oklaskami.

Pan Bóg błogosławił nam w tym roku: nie padało. Niech nam wciąż błogosławi i napawa prawdziwą radością jaką przeżyliśmy 14 maja 2006r.

Ks. Paweł Kotecki SAC