Dzień modlitwy w intencji zmarłych misjonarzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
piątek, 24 marca 2006 00:10

Modlitwa za misjonarzy
24 marca, poprzez specjalny dzień modlitwy i postu, wspominamy misjonarzy, którzy przelali krew w służbie Ewangelii. Teraz, wraz z ich świadectwem, unosi się do Boga wołanie o przebaczenie i pojednanie.

Ich przykład niech będzie dla wszystkich zachętą i wsparciem na drodze nawrócenia. Pamiętajmy o nich w modlitwie, a także o tych, którzy z wielką odwagą kontynuują prace na pierwszej linii dzieła ewangelizacji.
Jan Paweł II

2 listopada 2005 r. zmarł ks. Franciszek Kania SAC, przez 21 lat pełniący posługę misyjną w Rwandzie. Od 1994 pracował w Bielsku Białej, m.in. jako kapelan i opiekun ...

... Diecezjalnego Wolontariatu Misyjnego.
Otwórz mu, Panie, bramy raju, aby wrócił do tej ojczyzny, w której nie ma śmierci, lecz panuje wieczna radość.

Doświadczył ich jak złoto w tyglu i przyjął ich jak całopalną ofiarę (Mdr 3,6)

Boże, Ty sprawiłeś, że Twój Syn zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba. Daj swoim zmarłym sługom, misjonarzom - Księżom Pallotynom Eugeniuszowi Feldo, Ludwikowi Homie, Franciszkowi Kani, Marianowi Skorżyńskiemu oraz innym, którzy oddali życie, realizując nakaz Chrystusa: Idźcie i nauczajcie wszystkie narody udział w Jego zwycięstwie nad śmiercią, aby mogli na wieki oglądać Ciebie, swojego Stwórcę i Odkupiciela. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.