Świętowanie dnia św. Wincentego Pallottiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
wtorek, 24 stycznia 2006 13:59

Z życia misjonarzy22 stycznia wieczorem, o godzinie 6:00 (a więc w tym samym czasie w Polsce była 9:00 rano), rozpoczęliśmy świętowanie dnia naszego Założyciela Św. Wincentego Pallottiego. Dlaczego tak późno?

Bowiem każdy miał u siebie w parafii Msze św. niedzielne i czekaliśmy by wszyscy dotarli. I tak nie udało się dotrzeć Darkowi i Krzyśkowi z Kairiru (wyspa) z powodu złej pogody. Choć czują się w wodzie jak ryby, ale woleli nie ryzykować.

Wszystkie role zostały podzielone: główny organizator to Janusz, najstarszy, czyli Piotrek, przewodniczył Mszy świętej, najmłodszy, czyli ja, głosił kazanie, Jacek jako przełożony dziękował a młodzież z parafii Boram zorganizowała procesję i śpiewy.

...

... Wieczorem na Mszę św. zazwyczaj przychodzi parę osób, które pracują w szpitalu i nie mogły z tego powodu przyjść na poranną Mszę św., bądź mamy z maluchami. Tym razem było inaczej: kościół wypełniony po brzegi jak na pasterkę. W duchu wdzięczności i radości dziękowaliśmy Panu Bogu za wszystkie lata posługi w Papui Nowej Gwinei i prosiliśmy św. Wincentego Pallottiego by wstawiał się u Boga za rozpoczętym pallotyńskim dziełem na ziemi papuaskiej, jak również za ludźmi wśród których pracujemy. Tego nie da się opisać. To trzeba przeżyć.

Ks. Paweł Kotecki SAC