Młodzieżowe rekolekcje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
czwartek, 17 listopada 2005 11:08

Misjonarze piszą13 listopada w Papui przypada niedziela młodzieżowa (Youth Sunday). Młodzież z naszej parafii Boram postanowiła wykorzystać tę okazję i spotkać się na swoich rekolekcjach - rally.

Wielkie były przygotowania do tego święta. Grupa muzyczna prawie przez miesiąc ćwiczyła, by podczas święta "nie dać plamy". Dom aż drżał u podstaw. Dobrze, że na skale zbudowany. Potem budowanie sceny, dekoracje i oto nadszedł ten piątkowy wieczór, gdy rozpoczęło się spotkanie z Panem Bogiem i z młodymi ...

... ludźmi wierzącymi w Chrystusa.

Pogoda nie rozpieszczała nas. Jednakże podczas wszystkich "activities" nie było ani jednej kropli deszczu.

Tematem naszych spotkań było: We come together to worship the Lord - Przychodzimy razem, by wychwalać Pana. Modlitwa, nauki, śpiewy - każdego wieczoru. W sobotę od samego rana, hołdując maksymie: w zdrowym ciele zdrowy duch - rozpoczęły się rozgrywki w siatkówkę. Walka była zacięta by wyłonić lidera naszej parafii. Finał - niedziela po Mszy św. 

A Msza święta??? To było prawdziwe spotkanie młodych z Chrystusem, którzy pragną z nim kroczyć przez życie na dobre i na złe. Po zakończonej Mszy św., dzieci - przyszła młodzież - również brały udział w rozgrywkach i zabawach zorganizowanych dla nich przez młodzież: muli race - wyścig z cytryną, pulim kanda - przeciąganie liny, painim frut - zbieranie owoców etc. Młodzież ujawniła swój talent artystyczny i uświetniła ów dzień tańcami, śpiewem no i - jakżeby inaczej - meczem finałowym, który wygrała grupa z wioski Komwoks.

Te dni jeszcze na długo zostaną w mojej pamięci. A przede wszystkim pamięć o tych młodych, by zawsze byli blisko Chrystusa i siebie, jak w owe trzy dni rekolekcji. Wszystko na nieskończoną Chwałę Bożą.

Ks. Paweł Kotecki SAC