Pierwsze spotkanie Krajowej Rady Misyjnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redakcja PNG   
środa, 19 października 2005 18:36

InformacjeW Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie Krajowej Rady Misyjnej, która została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski 18 czerwca br.

Jak wyjaśnia jej sekretarz ks. Jan Piotrowski, krajowy dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych, Rada ma koordynować wszystkie działania misyjne w kraju. "Krajowa Rada Misyjna jest tym podmiotem, który ma skoordynować wszystkie poczynania misyjne Papieskich Dzieł Misyjnych, Komisji Episkopatu ds. Misji, innych podmiotów ...

... jak diecezjalne dzieła misyjne czy dzieła zgromadzeń zakonnych.

Uważam, że jest to właściwy moment dla Kościoła w Polsce, aby w duchu kultury współpracy ogarnąć całą rzeczywistość misyjną, która jest bogata, dynamiczna, ale nieśmiała chociażby na poziome informacji i przekazów informacji o wydarzeniach, które się dokonują w różnych środowiskach" - stwierdził ks. Piotrowski.

Rada będzie też przedstawiać Konferencji Episkopatu ważne kwestie, które wymagają stosownych decyzji, co do działań misyjnych. Dla usprawnienia prac Krajowej Rady Misyjnej ustanowiono 25-osobowy zespół koordynujący. Kadencja Rady trwa 5 lat.

Źródło: www.opoka.org.pl