Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Br. Janusz Namyślak SAC   
czwartek, 08 września 2005 15:22

Z życia misjonarzyPoranek. Pogoda nieco pochmurna. Mam nadzieję, , że dzisiaj nie będzie padać. Jednak po kilku minutach zaczyna się ulwa. Siedzę przymusowo w domu, choć miałem jechać do miasta pozałatwiać trochę spraw.

Wtedy słyszę dzwonek do drzwi. Myślę - kogo tam licho niesie w taką pogodę? Otwieram. Poznaję Linde ze swoimi dziećmi. Pytam co się stało. Słyszę odpowiedź - chcemy klucz do kościoła, aby móc go posprzątać. No tak. Dzisiaj wieczorem jest specjalna Msza św. dla dzieci i młodzieży z okazji święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Poszliśmy i wspólnie posprzątaliśmy kościół oraz zmieniliśmy obrus na ołtarzu i pod figurką Matki Bożej. Po południu słońce zdołało się przebić przez ...

... chmury i nastała piękna słoneczna pogoda. Przed godziną 17-tą można było zauważyć większy ruch wokół kościoła. To dzieci i młodzież z Legionu Maryi sprzątała plac przed grotą Matki Bożej. Bowiem za kościołem znajduje się piękna Grota, a w niej figurka Matki Bożej. Dzieci nazbieraly dużo kwiatów i zrobiły piękną dekorację figurki Matki Bożej w grocie i w kościele.

Następnie rozpoczęliśmy modlitewne nabożeństwo do Matki Bożej śpiewając pieśni Maryjne. Po zakończeniu śpiewu, br. Janusz wręczył wszystkim dzieciom pamiątkowe medaliki z wizerunkim Matki Bożej Niepokalanej. Nastąpiła wielka radość z otrzymanego prezentu, ale na tym nie koniec.

Opiekunowie przygotowali jeszcze inną niespodziankę, a mianowicie wspaniałe ciasto!!! Kiedy uczta dobiegła końca wszyscy poszliśmy do kościoła na modlitwę różańcową. Po modlitwie różańcowej ks. Krzysztof rozpoczął Mszę św. W homilii podkreślił o odpowiedzialności rodziców za wychowanie dzieci. Dobrze wychowane dzieci mają szacunek do swych rodziców i na starość otaczają ich opieką. Dzieci powinny być posłuszne rodzicom - tak jak Maryja była posłuszna swoim rodzicom. Jest Ona dla nas wzorem i przykładem.

Przed błogosławieństwem odmówiliśmy modlitwy Legionu (katene) i przyjęliśmy Boże Błogosławieństwo. W całości oprawę liturgiczną i śpiewy przygotowały oraz prowadziły dzieci i młodzież z Legionu Maryi. Amen

Br. Janusz Namyślak SAC