Święto Parafialne w Boram PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
niedziela, 29 maja 2005 18:00

NowinkiTydzień temu była u nas w Boram nie lada okazja do świętowania: święto parafialne - Marry Oueen of Peace - Maryi Królowej Pokoju. Przez cały tydzień prosiliśmy naszą Mamę, aby na ten dzień dała nam piękną pogodę.

Wszystko było przygotowane i miało się odbyć na zewnątrz. Jeszcze w sobotę po południu skosiłem trawę by można było w niedzielę na zakończenie rozegrać mecz siatkówki między różnymi zakątkami naszej parafii. A tu z rana... burza z piorunami.

Pewnie tak miało być. Ale nie poddaliśmy się. Wszystko odbyło się w naszym kościele. Kościół pełen po brzegi. Zazwyczaj opady ...

... deszczu w różnym wymiarze - czy to "kapuśniaku" czy rzęsistej ulewy, to dobra wymówka by zostać w domu. Ale nie tym razem.

Po Mszy świętej i po krótkiej przerwie zaczęła się część artystyczna. Każdy miał swój udział, począwszy od najmłodszych do najstarszych: było objawienie w Fatimie przedstawione w Boram, taniec przy rytmach muzyki disco w wersji papuaskiej (to trzeba zobaczyć), dramatyczna scenka przedstawiająca realia z jakimi borykają się ludzie - narkotyki, AIDS, przemoc, alkohol, trzech wesołych rybaków, którzy swoim tańcem rozbawili mnie do łez, tradycyjne tańce przodków, etc.

A na dworzu lało jak z cebra. Nawet woda, która po pewnym czasie wdarła się do środka kościoła (po kostki) nie potrafiła popsuć naszych nastrojów i tego czego byliśmy świadkami. A byliśmy świadkami Kościoła, który jest Żywym Kościołem.

Bogu niech będą dzięki!

Ks. Paweł Kotecki SAC