Trzęsienie ziemi, rekolekcje, gość... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
poniedziałek, 09 maja 2005 10:02

NowinkiPiątek, 6 maja, 3.20 rano - trzęsienie ziemi - ładnie dzień się zapowiada...
Od godz. 9.00 do popołudnia przygotowywaliśmy miejsce na rekolekcje młodzieżowe w jednej z wiosek, w Perigo. Młodzież ma przyjechać na 3 dni.

Grupa ta nazywa się Antioch - jest to coś na wzór oazy w Polsce. Grupa jest dość spora, bo liczy około 100 osób. I mam nadzieję, że rekolekcje przyniosły oczekiwany efekt. Zmienili się na lepsze. Nie tylko zewnętrznie (jak to widać na załączonych zdjęciach - Robert przed ...

... i po ścięciu włosów i brody), ale gdzieś tam w głębi.

A propos Roberta: prawda, że odmłodniał po tym zabiegu kosmetycznym przynajmniej o 15 lat?

W sobotę dalszy ciąg rekolekcji. A popołudniu ślub w jednej z wiosek: Kreer Nambis. Dobrzy ludzie. Było bardzo radośnie. Niech im Pan Bóg błogosławi.

W niedzielę, już o godz. 6.30 nieproszony gość w domu: wąż - pyton zielony. Jakieś 2,5m długości. Jeszcze nie groźny, bo mały (???). Życzliwi ludzie pomogli go ściągnąć z werandy. Dzieci stojące obok i przyglądające się tej scence zaczynają płakać. I tak są dzielne. Ja też jestem dzielny. Nie płaczę. Sąsiad pewnym ruchem bierze węża do ręki i pyta się czy go chcę, bo , jeśli nie, to on z chęcią się nim zaopiekuje. Wybrałem drugą opcję. Sąsiad miał pewnie dla całej rodziny syty obiad.

Około 10.30 , Msza św. na zakończenie rekolekcji młodzieżowych w Perigo. Młodzież przebrana w tradycyjne stroje przygotowała Mszę św. na - jak to się mówi - tip top. Aż miło widzieć młodych blisko Boga. Oby tak trwali.

Obecnie przygotowujemy się do uroczystości , Zesłania Ducha Świętego. Jesteśmy w trakcie nowenny, a od czwartku do soboty - Charismatic Rally. Za dwa tygodnie - Święto Parafialne (Queen of Peace). A za trzy - Boże Ciało. Także pracy i zajęć nam nie brakuje.

Ks. Paweł Kotecki SAC